ՀՀ Նախագահը մինչև հանրաքվեն հանրությանը կներկայացնի իր դիրքորոշումը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ
ՀՀ Նախագահը մինչև հանրաքվեն հանրությանը կներկայացնի իր  դիրքորոշումը սահմանադրական բարեփոխումների  վերաբերյալ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մինչև դեկտեմբերի 6-ը հանրությանը հրապարակային կներկայացնի իր կարծիքը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ: Այս մասին ՀՀԿ ԳՄ նիստից հետո լրագրողների հետ զրույցում հայտնեց ԱԺ փոխնախագահ, ՀՀԿ խոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Շարմազանովը նկատեց, որ լրագրողներին շատ էր հետաքրքրում հարցը, թե արդյո՞ք ՀՀ Նախագահը սահմանադրական բարեփոխումների վերաբերյալ իր դիրքորոշումն արտահայտելու է մինչև հանրաքվեն:
«Ասեմ, որ, այո, Հայաստանի Հանրապետության Նախագահ Սերժ Սարգսյանը իր դիրքորոշումը հրապարակային կներկայացնի հանրությանը մինչև դեկտեմբերի 6-ը: Դա կլինի հարցազրույցի կամ հայտարարության ձևով»,- ասաց ԱԺ փոխնախագահը:

President Serzh Sargsyan to express his opinion over Constitutional changes before the referendum
YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. Republic of Armenia President Serzh Sargsyan will introduce his opinion over Constitutional changes before December 6. Spokesperson for the Republican Party of Armenia (RPA), Vice President of Republic of Armenia National Assembly Eduard Sharmazanov told the journalists about this after RPA executive boardsession.
“Armenpress” reports Sharmazanov noted that the journalists were deeply interested whether the Armenian President would express his opinion over the Constitutional reforms before the referendum.
“I have to say yes, President of the Republic of Armenia SerzhSargsyan will publicly express his position before December 6. It may be in the format of an interview or statement”, Vice President of the National Assembly said.