Ֆրանսիայում տեղի է ունեցել այն, ինչ 5 տարի կատարվում է Սիրիայում. Բաշար Ասադ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադն իր ցավակցությունն է հայտնել Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության առնչությամբ` նշելով, որ նույնն էլ արդեն 5 տարի շարունակ տեղի է ունենում Սիրիայում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին տեղեկացնումէ «ՌԻԱ Նովոստի»-ն:«Ֆրանսիայում երեկ տեղի է ունեցել այն, ինչ արդեն 5 տարի կատարվում է Սիրիայում»,- ֆրանսիացի խորհրդարանականների հետ հանդիպման ժամանակ Ասադի խոսքերը մեջբերում է Europe1-ը:
Նոյեմբերի 13-ի երեկոյան Ֆրանսիայի մայրաքաղաք Փարիզում միաժամանակ ահաբեկչություններ են տեղի ունեցել քաղաքի 6 տարբեր վայրերում: Ահաբեկչության հետևանքով զոհերի թիվը, ըստ տարբեր տվյալների, հասել է 120-153-ի, տուժել է ավելի քան 200 մարդ, նրանցից 80-ի վիճակը ծանր է: Երկրում հաստատվել է արտակարգ դրություն, հայտարարվել խիստ վերահսկողություն պետական սահմանների նկատմամբ: Ահաբեկչությունից ժամեր անց նախագահ Ֆրանսուա Օլանդը հրավիրել է արտակարգ խորհրդակցություն: Նա ահաբեկչության ծավալներն աննախադեպ է անվանել:

Bashar al-Assad: What is going on in Syria for 5 years, happened in France
YEREVAN, NOVEMBER 14, ARMENPRESS. Syrian President Bashar al-Assad expressed condolences on the occasion of the terror acts occurred in Paris, mentioning that the same thing happens in Syria for 5 years. “Armenpress” reports that “Ria-Novosti” informs about this. “What is going on in Syria for 5 years, happened in France yesterday”, Europe1 quotes Assad during his meeting with French parliamentarians.
At least 153 people were killed in the Paris and Saint-Denis shootings and bombings in the evening of November 13. On a night when thousands of Paris residents and tourists were reveling and fans were enjoying a soccer match between France and world champion Germany, horror struck in an unprecedented manner. Terrorists-some with AK-47s, some reportedly with bombs strapped to them -- attacked sites throughout the French capital and at the stadium where the soccer match was underway. The worst carnage occurred at Bataclan, with at least 112 left dead. Francehasdeclareda state of emergencyand tightened national borders. Hollande called the size of the terror unprecedented.