Գրեթե 3,5 հազար մարդ Է զոհվել ծովով Եվրոպա հասնելու ճանապարհին
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տարեսկզբից ի վեր Միջերկրական ծովում գրեթե 3,5 հազար միգրանտ ու փախստական Է զոհվել կամ անհայտ կորել՝ փորձելով հասնել Եվրոպայի ափեր: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, նոյեմբերի 13-ին հայտնել Է Միգրացիայի միջազգային գործակալությունը: Ըստ որում ծովային ճանապարհով Եվրոպա ժամանած միգրանտների եւ փախստականների ընդհանուր թիվը նոյեմբերի 13-ի դրությամբ կազմում Է 812 հազար 230:
Եվրամիության «Ֆրոնտեքս» սահմանապահ գործակալության վերջին տվյալներով՝ 2015 թվականի առաջին տասն ամիսներին Եվրամիության երկրների տարածք Է ժամանել շուրջ 1,2 միլիոն միգրանտ: Եվրահանձնաժողովը հայտարարել Է, որ աշխարհում ներկայիս միգրացիոն ճգնաժամը խոշորագույնն Է Երկրորդ համաշխարհային պատերազմի ժամանակներից, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

Агентство: почти 3,5 тысячи человек погибли в море на пути в Европу
Почти 3,5 тысячи мигрантов ибеженцев погибли илипропали безвести сначала года вСредиземном море, пытаясь добраться доберегов Европы, сообщает впятницу Международное агентство помиграции.
При этом общее количество мигрантов ибеженцев, прибывающих вЕвропу морскими путями, на13 ноября составляет 812 тысяч 230,сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
По последним данным приграничного агентства ЕС "Фронтекс", запервые десять месяцев 2015 года натерриторию стран Евросоюза прибыли около1,2 миллиона мигрантов. Еврокомиссия заявила, что нынешний миграционный кризис вмире является крупнейшим современ Второй мировой войны.