ԱԺ քառօրյա. խորհրդարանը քննարկում է Հեռուստառադիոընկերության գործունեության հաշվետվությունը. ՈՒՂԻՂ
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովում մեկնարկել է խորհրդարանական քառօրյա նիստի չորրորդ օրվա աշխատանքը: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ գրանցվել է 102 պատգամավոր:Նրանք կշարունակեն քննարկել Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2014թ. գործունեության հաշվետվությունը:
Հոկտեմբերի 7-ի նիստում պատգամավորները քննարկել են ՀՀ Կենտրոնական բանկի 2015թ. դրամավարկային քաղաքականության ծրագիրը, որը պատգամավորների քննարկմանն է ներկայացրել ՀՀ ԿԲ նախագահի տեղակալ Ներսես Երիցյանը: Հարցի քննարկումից հետո ՀՀ ԱԺ փոխնախագահ Էդուարդ Շարմազանովը հայտնել է, որ ԱԺ-ն ԿԲ 2015թ. դրամավարկային քաղաքականության ծրագիրն ընդունել է ի գիտություն:
Այնուհետև պատգամավորները քննարկել են Հանրային հեռուստառադիոընկերության 2014թ. գործունեության հաշվետվությունը: Նիստն ընդհատվել է հարակից զեկուցող ԱԺ պատգամավոր Ռուբիկ Հակոբյանին հարցեր տալու փուլում:

Четырехдневка НС: Началось обсуждение отчета деятельности Телерадиокомпании. Прямое включение
В Национальной Ассамблее стартовал четвертый рабочий день. Как сообщает «Армнепресс», зарегистрировались 102 депутата. Они продолжат обсуждение отчета о деятельности Общественной телерадиокомпании Армении.
На заседании 7 октября депутаты обсудили финансово-кредитную программу ЦБ на 2015 год, который представил к рассмотрению заместитель председателя ЦБ Армении Нерсес Ерицян. После обсуждения Эдуард Шармазанов заявил, что финансово-кредитная программа ЦБ была принята к сведению.
Далее депутаты приступили к обсуждению отчета о деятельности Общественной телерадиокомпании. Заседание закончилось на этапе вопросов к докладчику Рубику Акопяну.