Ցեղասպանությունը ճանաչած թուրք լրագրողը հարձակման հետևանքով վիրահատության է ենթարկվել
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայոց ցեղասպանությունը ճանաչած հայտնի թուրք լրագրող, թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականի աշխատակից Ահմեթ Հաքանը, ում վրա սեփական տան մոտ սեպտեմբերի 1-ի գիշերը չորս անձինք հարձակում էին իրականացրել, վիրահատության է ենթարկվել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականը, հոկտեմբերի 2-ին վիրահատել են Հաքանի քիթը:
Չորս անձանց կողմից հարձակման ենթարկված Հաքանը տեղափոխվել էր հիվանդանոց կողերի և քթի կոտրվածքներով: Նշվում էր, որ կա վիրահատության անհրաժեշտություն: Ոստիկանությունը կարողացել է ձերբակալել հարձակումն իրականացրած 4 անձանց: Հաքանն ավելի ուշ հաղորդագրություն էր հրապարակել, որում նշվում է. «Շարունակելու ենք գնալ այն ուղով, որը ճիշտ է»:
Ավելի ուշ տարածվել էին տեղեկություններ այն մասին, որ հարձակումն իրականացրած չորս երիտասարդներն իշխող «Արդարություն և զարգացում» կուսակցության (ԱԶԿ)` Ստամբուլի Ֆաթիհ շրջանային գրասենյակի անդամներ են:
Ահմեդ Հաքանը բազմիցս հայտարարել է Հայոց ցեղասպանության անժխտելի իրողության մասին: Նա նույնիսկ հոդված ունի, որում թվարկում է յոթ փաստ, որոնց համաձայն` Ցեղասպանությունն անհերքելի իրականություն է:

Turkish journalist who recognized Armenian Genocide was operated because of assault
YEREVAN, OCTOBER 2, ARMENPRESS. The prominent Turkish journalist, Turkish “Huriet” newspaper columnist Ahmet Hakan, who recognized Armenian Genocide, was attacked by four persons near his house at Septmeber 1 night. As “Armenpress” informs, citing Turkish “Huriet” newspaper, Hakan’s nose was operated on October 2.
Being attacked by four persons Hakan was hospitalized with broken bones in his nose and ribs. It was noticed that a surgery is necessary. The police was able to arrest the 4 attackers. Hakan conveyed a message later, which reads “We will continue walking on the path that we know is right”.
Ahmet Hakan made numerous announcements over the undeniable reality of the Armenian Genocide. He even has an article, where seven facts are listed, according to which the fact of the Genocide is undeniable.