Դավիթ Բաբայանն Ադրբեջանի ՊՆ-ի ապատեղեկատվությունը սեփական աչքերում արժանապատվությունը բարձրացնելու փորձ է համարում
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայկական անօդաչու սարքի ոչնչացման մասին ապատեղեկատվության տարածելն օգտագործում է որպես իր աչքերում սեփական արժանապատվությունը բարձրացնելու միջոց: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում անդրադառնալով Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությանը, թե իբր Աղդամի շրջանում ոչնչացվել է հայկական «Կռունկ-25» տիպի անօդաչու սարք, այս մասին նշեց Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության Նախագահի մամուլի քարտուղար Դավիթ Բաբայանը:
«Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածածն ապատեղեկատվություն է: Այդ քայլին նրանք մշտապես դիմում են: Նման գործելաոճը նրանք դիտարկում են որպես սեփական աչքերում սեփական արժանապատվությունը բարձացնելու տարբերակ»,- շեշտեց Բաբայանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը ևս հայտարարել է, որ Ադրբեջանի ՊՆ-ի տարածած տեղեկատվությունն իրականությանը չի համապատասխանում և նշել. «Ուղղակի հարևան երկրի ռազմական գերատեսչության քարոզիչները հերթական անգամ ցանկալին փորձել են մատուցել իրականության փոխարեն»:

Davit Babayan considers disinformation spread by MOD of Azerbaijan as attempt to enhance their dignity
STEPANAKRT, SEPTEMBER 15, ARMENPRESS. The Defense Ministry of Azerbaijan uses the disinformation about the destruction of Armenian drone as means to enhance its dignity. KarabakhPresidentSpokesperson Davit Babayan mentioned about this in an interview with “Armenpress”, referring to the disinformation spread by the MOD Azerbaijan that allegedly Armenian made UAVdrone “Krunk-25”was destroyed in the region of Aghdam.
“It is a disinformation spread by Azerbaijan Defense Ministry. They always do so. They consider this kind of behavior an option to increase their dignity in their own eyes”, emphasized Babayan.
The Defense Ministry of Nagorno Karabakh also announced that the information spread by Azerbaijan’s Defense Ministry does not match reality.