Գերմանիայում թույլ կտան, որ Էլեկտրամոբիլներն անվճար կայանվեն
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայում մոտ ապագայում Էլետրամոբիլների համարանիշում կլինի “E” հատուկ տառը, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Bild am Sonntag թերթին:
Դա կնպաստի նման ավտոմեքենաների «իրական ճանաչմանը», հայտարարել Է երկրի տրանսպորտի նախարար Ալեքսանդր Դոբրինդտը:
Արդյունքում նման կերպ նշված ավտոմոբիլների տերերը կարող են ստանալ մի ամբողջ շարք արտոնություններ. մասնավորապես, հասարակական տրանսպորտի համար հատկացված գոտիներն օգտագործելու իրավունք եւ անվճար կայանվելու հնարավորություն: «Բացի դրանից, նրանց կազատեն ավտոմոբիլի հարկից»,- հավելել Է Դոբրինդտը, հաղորդել Է «Ինտերֆաքս»-ը:

Владельцы электромобилей в Германии смогут парковаться бесплатно
Электромобили в Германии в ближайшем будущем будут отмечаться специальной буквой "E" в номерном знаке. Как передает Арменпресс со ссылкой на INTERFAX.RU, об этомсообщает газета Bild am Sonntag.
Это будет способствовать "реальному распознаванию" подобных машин, заявил министр транспорта страны Александр Добриндт.
В результате водители автомобилей, отмеченных подобным образом, смогут получить целый ряд преференций - в частности, право использовать выделенные для общественного транспорта полосы и возможность парковаться бесплатно. "Кроме того, их освободят от налога на автомобиль", - добавил Добриндт.