Անտոնիո Բանդերասը ցանկանում Է տղամարդկանց տեսնել Զորոյի թիկնոցով
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իսպանացի դերասան եւ ռեժիսոր Անտոնիո Բանդերասը, որը կարել Է սովորելու Central Saint Martins բրիտանական քոլեջում, խոստովանել Է, որ ցանկանում Է վերստին մոդայիկ դարձնել տղամարդու թիկնոցը, որպիսին Զորոյինն Է, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Vogue-ին:
Արտիստն անդամագրվել Է հագուստ կարելու մեկամսյա դասընթացին եւ ապագայում մտադիր Է դառնալ դիզայներ: Բանդերասի խոսքով՝ կա մի իր, որն արդեն դուրս Է եկել նորաձեւությունից, բայց իրեն շատ Է դուր գալիս՝ Զորոյի թիկնոցը: Դերասանն ասել Է, թե կցանկանար փորձեր անել տեքստուրաներով եւ գույներով: «Ձմռանը դուք կարող եք փաթաթվել թիկնոցով: Դա այնքան դյուրին Է»,-հավելել Է Բանդերասը, որը գլխավոր դերն Է խաղացել «Զորոյի դիմակը» ֆիլմում (1998 թվական):
Դերասանը նշել Է, թե ցանկանում Է հագուստ կարել տղամարդկանց համար: Նա ընդգծել Է, որ նույնիսկ ուսանող լինելու ընթացքում կշարունակի նկարահանվել ֆիլմերում, բայց, կինոյից զատ, ինքը բազմաթիվ այլ հետաքրքրություններ ունի:
Central Saint Martins քոլեջը Լոնդոնի արվեստների համալսարանի բաղկացուցիչ մասն Է: Բակալավրիատից եւ մագիստրատուրայից բացի, ուսումնական հաստատությունում նախատեսված են կրթության նախադիպլոմային եւ հետդիպլոմային ձեւեր, ինչպես նաեւ կարճ ծրագրեր եւ ամառային դասընթացներ:
Սովորողները կարող են ընտրել այնպիսի ուղղություններ, ինչպիսիք են դերասանական վարպետությունը, դիզայնը, նորաձեւությունը, գրաֆիկան եւ գեղանկարչությունը: Քոլեջը առաջատարներից մեկն Է համարվում ֆեշն-կրթության ոլորում: Նրա դիզայնի ֆակուլտետում տարբեր ժամանակներում սովորել են մոդելագործներ Ջոն Գալիանոն, Ստելլա Մաքարթնին, Ալեքսանդր Մաքքուինը, Զաք Պոզենը եւ Ռիկարդո Տիշին:

Бандерас решил одеть мужчин в плащи Зорро
Испанский актер и режиссер Антонио Бандерас, который будетучитьсяшитью в британском колледже Central Saint Martins, признался, что хочет вернуть в моду мужские плащи, как у Зорро,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Артист записался на месячный курс по пошиву одежды и в будущем намерен стать дизайнером. По словам Бандераса, есть один предмет, который уже вышел из моды, но очень ему нравится — плащ, как у Зорро. Актер сказал, что хотел бы поэкспериментировать с текстурами и цветами. «Зимой вы можете завернуться в плащ. Это так просто!, — добавил Бандерас, исполнивший главную роль в фильме «Маска Зорроե (1998 год).
Артист отметил, что хочет создавать одежду для мужчин. Он подчеркнул, что даже будучи студентом продолжит сниматься в фильмах, но кроме кино у него есть еще множество интересов.
Колледж Central Saint Martins является частью Лондонского университета искусств (University of the Arts London). Кроме бакалавриата и магистратуры в учебном заведении предусмотрены преддипломные и постдипломные формы образования, а также короткие программы и летние курсы.
Учащиеся могут выбрать такие направления, как актерское мастерство, дизайн, мода, графика и живопись. Колледж считается одним из лидеров в сфере фэшн-образования. На его факультете дизайна в разное время учились модельеры Джон Гальяно, Стелла Маккартни, Александр Маккуин, Зак Позен и Рикардо Тиши.