Աշխարհի գեղեցկուհիները ժամանել են Մինսկ՝ մասնակցելու «Միսիս Տիեզերք» մրցույթին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամբողջ աշխարհից 50-ից ավելի հաջողակ, սոցիալապես ակտիվ տիտղոսակիր գեղեցկուհիներ են ժամանել Բելառուս՝ մասնակցելու «Միսիս Տիեզերք» մրցույթին, որն մեկնարկել է Մինսկում, տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը:
Յոթ օրվա ընթացքում կանայք իրենց տաղանդը կցուցադրեն տարբեր միջացառումների ընթացքում, Կենտրոնական բուսաբանական այգում կմասնակցեն ազգային հագուստների դեֆիլեին, քննարկումներ կանցկացնեն տնային բռնությանը դիմակայելու թեմայի շուրջ: Բացի այդ, մրցույթի շրջանակներում տեղի կունենա սահմանափակ հնրավորություններով աղջիկների բարեգործական հարսանեկան դեֆիլե:
«Միսիս Տիեզերք» ամենայա միջազգային մրցույթը Մինսկում անցկացվում է առաջին անգամ, Բելառուսի մայրաքաղաք են ժամանել Բուլղարիայի, Բրազիլիայի, Մեծ Բրիտանիայի, Վենեսուելայի, Հնդկաստանի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Լատվիայի, Մալայզիայի, Մալթայի, Մեքսիկայի, Ռուսաստանի, Ուկրաինայի եւ այլ երկրների ներկայացուցիչներ: Դրա առանձնահատկությունն այն է, որ դա ոչ թե պարզապես ամուսնացած կանանց գեղեցկության ստուգատես է, այլեւ սոցիալական նախագիծ. ամեն տարի մասնակիցները լուսաբանում են որեւիցե կարեւոր հիմնախնդիր եւ իրենց հայրենիքում դրա լուծման ուղիները:

Красавицы со всего мира прибыли в Минск на конкурс "Миссис Вселенная"
Более 50 успешных, социально активных титулованных красавиц совсего мира приехали вБеларусь наконкурс "Миссис Вселенная", который впервые стартовал вМинске.
В течение семи дней женщины покажут свои таланты наразличных мероприятиях, примут участие вдефиле национальных костюмов вЦентральном ботаническом саду, примут участие накруглом столе натему противостояния домашнему насилию. Кроме этого, врамках конкурса пройдет благотворительное свадебное дефиле девушек сограниченными возможностями,сообщает Арменпресссо ссылкой наSputnik.
Международный ежегодный конкурс "Миссис Вселенная" проходит вМинске впервые, вбелорусскую столицу приехали представительницы Болгарии, Бразилии, Великобритании, Венесуэлы, Индии, Казахстана, Кыргызстана, Латвии, Малайзии, Мальты, Мексики, России, Украины, других стран. Конкурс проводится с2007 года. Его особенность заключается втом, что это непросто смотр красоты замужних девушек, нои социальный проект: каждый год участницы освещают какую-то важную проблему ипути ее решения усебя народине.