Օբաման իր նախագահության ընթացքում ավելի քան 1000 ժամ գոլֆ Է խաղացել
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բարաք Օբաման շուրջ 1,1 հազար ժամ գոլֆ Է խաղացել այն ժամանակվանից, երբ 2009 թվականին դարձավ ԱՄՆ-ի նախագահ, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով CNN հեռուստաալիքին:
Նրա տվյալներով՝ պետության ղեկավարը 247 պարտիա գոլֆ Է խաղացել տարբեր մրցակիցների հետ: Այսպես, օրերս նրանցից մեկն Է դարձել Միացյալ Նահանգների նախկին նախագահ Բիլ Քլինթոնը, ով Օբամային արձակուրդի ժամանակ ընկերակցել Է Մարթաս-Վինյարդ կղզում, որը գտնվում Է Ատլանտյան օվկիանոսում՝ Մասաչուսեթսի նահանգի ափերի մոտ: Իր երկշաբաթյա հանգստի ժամանակ, ինչպես հաղորդել Է CBC հեռուստաալիքը, Սպիտակ տան ներկայիս ղեկավարը ինը պարտիա գոլֆ Է խաղացել:
Ինչպես արդեն հաղորվել Է, Օբաման օգոստոսի 23-ին Վաշինգտոն է վերադարձել արձակուրդից հետո: Պետության ղեկավարին ուղեկցող լրագրողները հայտնել են, որ «թիվ մեկ օդանավը» կիրակի օրը վայրէջք է կատարել Էնդրյուս ռազմաօդային բազայում: Օբաման ընտանիքի հետ միասին տեղափոխվել է իր Marine One ուղղաթիռ, որը նրանց հասցրել է Սպիտակ տուն:

За время своего президентства Обама провел более тысячи часов за игрой в гольф
Барак Обама провел около 1,1 тыс. часов за игрой в гольф с тех пор, как стал президентом США в 2009 году. Об этом сообщил в воскресенье телеканал CNN.
По его данным, глава государства сыграл 247 партий в гольф с разными соперниками. Так, одним из них на днях стал бывший американский президент Билл Клинтон, который составил компанию Обаме во время отпуска на острове Мартас-Винъярд, расположенном в Атлантическом океане у побережья штата Массачусетс. За время своего двухнедельного отдыха, как сообщил телеканал СВС, нынешний глава Белого дома сыграл девять партий в гольф.
В воскресенье 44-й президент вернулся в Вашингтон после отпуска на фешенебельном курорте, который продлился 17 дней.