Apple-ը ներկայացրել Է Լոնդոնի երաժշտական փառատոնի մասնակիցներին
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշնանը Roundhouse համերգասրահի բեմում տեղի կունենա Apple Music երաժշտական փառատոնը: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, ասված Է ընկերության կայքում հրապարակված մամուլի տեղեկագրում:
Միջոցառումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 19-ից մինչեւ 28-ը. դրան կմասնակցեն ամերիկացի ռեփեր Ֆարել Ուիլյամսը, One Direction, Florence + The Machine, Disclosure խմբերը եւ այլ կոլեկտիվներ:
Համերգների ուղիղ հեռարձակումը կիրականացվի Apple Music հավելվածով, iTunes-ով եւ Apple TV-ով: Ելույթների դիտումը լինելու Է անվճար: Բացի այդ, ընկերությունը պլանավորում Է երաժիշտների մասնակցությամբ հատուկ հաղորդումներ վարել ռադիո Beats 1-ում: Փառատոնի տոմսերը տարածվում են անվճար՝ Լոնդոնի ԶԼՄ-ների միջոցով:
Ավելի վաղ այս փառատոնը կրում Էր iTunes Festival անվանումը: Առաջին անգամ այն անցկացվել Է 2007 թվականին: Փառատոնի գոյության ընթացքում դրանում ելույթ են ունեցել այնպիսի երաժշտական խմբեր, ինչպիսիք են՝ Coldplay-ը, Էլթոն Ջոնը, Foo Fighters-ը, Ջասթին Թիմբեռլեյքը, Kings of Leon-ը, Lady Gaga-ն, Katy Perry-ն, Maroon 5-ը եւ Muse-ն:

Apple объявила участников музыкального фестиваля в Лондоне
Осенью на сцене концертного зала Roundhouse пройдет музыкальный фестиваль Apple Music. Об этом говорится впресс-релизе, опубликованном на сайте компании.
Мероприятие пройдет с 19 по 28 сентября, в нем примут участие американский рэпер Фаррелл Уильямс, группы One Direction, Florence + The Machine, Disclosure и другие коллективы,сообщает Арменпресс со ссылкой на Lenta.ru.
Прямая трансляция концертов будет вестись через приложение Apple Music на iOS, iTunes на Windows и Mac и на Apple TV. Выступления можно будет посмотреть бесплатно. Кроме того, компания планирует проводить специальные трансляции с музыкантами на радио Beats 1. Билеты на фестиваль распространяются бесплатно через лондонские СМИ.
Ранее этот фестиваль носил название iTunes Festival. Впервые он прошел в 2007 году. За время существования фестиваля на нем выступали такие музыкальные коллективы как Coldplay, Элтон Джон, Foo Fighters, Джастин Тимберлейк, Kings of Leon, Lady Gaga, Katy Perry, Maroon 5 и Muse.