Դեւիդ Լինչը կնկարահանի «Թվին Փիքս» կուլտային սերիալի շարունակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռեժիսոր Դեւիդ Լինչը սեպտեմբերին կնկարահանի «Թվին Փիքս» կուլտային սերիալի շարունակությունը, պրեմիերան նշանակված Է 2017 թվականին: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Deadline ինտերնետ-հրատարակությունը՝ վկայակոչելով Showtime հեռուստաալիքի նախագահ Դեւիդ Նեւինսին:
Նեւինսը հայարարել Է, որ սերիալի երրորդ սեզոնն «ալիքի գերակա նախագիծն Է»:
«Պարզ Է դարձել, որ սեզոնն ավելի երկար կլինի նախապես պլանավորված ինը սերիայից,- հայտարարել Է ալիքի նախագահը:- Լինչը ցանկանում Է անձամբ նկարահանել նոր սեզոնի բոլոր սերիաները»:
«Թվին Փիքսն» ամերիկյան դրամատիկական հեռուստասերիալ Է, որը ռեժիսոր Դեւիդ Լինչը եւ սցենարիստ Մարկ Ֆրոստն ստեղծել են 1990 թվականին:
2007 թվականին Time հանդեսը սերիալը ներառել Է բոլոր ժամանակների լավագույն TV-շոուների շարքում, հաղորդել Է ՏԱՍՍ-ը:

Дэвид Линч снимет продолжение культового сериала "Твин Пикс"
Режиссер Дэвид Линч снимет продолжение культового сериала "Твин Пикс" в сентябре, премьера назначена на 2017 год. Об этом сообщает интернет-издание Deadlineсо ссылкой на президента телеканала Showtime Дэвида Невинса,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Невинс заявил, что третий сезон сериала является "приоритетным проектом канала".
"Стало ясно, что сезон будет длиннее изначально запланированных девятьсерий, - заявил президент канала. - Линч хочет лично снять все серии нового сезона".
"Твин Пикс" - американский драматический телесериал, созданный режиссером Дэвидом Линчем и сценаристом Марком Фростом в 1990 году.