Չառլզի եւ Դիանայի հարսանիքի՝ նախկինում չհրապարակված լուսանկարները կհանվեն աճուրդի
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի արքայազն Չառլզի եւ արքայադուստր Դիանայի հարսանիքի՝ նախկինում չհրապարակված 12 լուսանկարների հավաքածուն կհանվի աճուրդի: Այս մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել են Մեծ Բրիտանիայի զանգվածային լրատվամիջոցները:
Յոթ սեւ-սպիտակ եւ հինգ գունավոր լուսանկարներն արել Է լուսանկարիչ Փատրիկ Լիչֆիլդը 1981 թվականի հուլիսի 29-ին Բուկինհեմի պալատում՝ Մեծ Բրիտանիայի միապետի պաշտոնական նստավայրում: Վեց մեծ լուսանկարներում Դիանան պատկերված Է հարսանեկան զգեստով՝ իր փեսացու արքայազն Չառլզի հետ՝ Մեծ Բրիտանիայի Եղիսաբեթ Բ թագուհու, արքայադուստրեր Աննայի եւ Մարգարետի, ինչպես նաեւ արքայազն Էնդրյուի ուղեկցությամբ:
Փատրիկ Լիչֆիլդը եղել Է Եղիսաբեթ Բ-ի զարմիկը եւ որպես լուսանկարիչ նա ուներ թագավորական ընտանիքի բոլոր հանդիսավոր միջոցառումներին մասնակցելու հնարավորություն: Նա մահացել Է 2005 թվականին 66 տարեկան հասակում: Ինչպես սպասվում Է, նրա աշխատանքները սեպտեմբերի 24-ին աճուրդի կհանի Բոստոնի RR Auction աճուրդային տունը: «Նախկինում երբեք չհրապարակված այդ լուսանկարները պատկերել են այդ հեքիաթային հարսանիքի անկեղծ եւ անսպասելի պահերը»,- ասել Է աճուրդի ներկայացուցիչ Բոբբի Լիվինգստոնը, հաղորդել Է ՏԱՍՍ գործակալությունը:

Ранее не публиковавшиеся фотографии свадьбы Чарльза и Дианы будут выставлены на аукцион
Коллекция из 12 ранее не публиковавшихся фотографий свадьбы британского принца Чарльза и принцессы Дианы будет выставлена на аукцион. Как передает Арменпресс со ссылкой на Тасс,об этом сообщили британские СМИ.
Семь черно-белых и пять цветных фотографий были сделаны фотографом Патриком Личфилдом в официальной резиденции британского монарха в Букингемском дворце 29 июля 1981 года. На шести больших фотографиях Диана была запечатлена в свадебном платье вместе со своим женихом принцем Чарльзом в сопровождении королевы Великобритании Елизаветы II, принцесс Анны и Маргарет, а также принца Эндрю.
Патрик Личфилд был двоюродным братом Елизаветы II и в качестве фотографа у него был доступ на все торжественные мероприятия королевской семьи. Он скончался в 2005 году в возрасте 66 лет. Как ожидается, его работы будут выставлены на торги бостонским аукционным домом RR Auction 24 сентября. "Эти никогда ранее не обнародованные фотографии запечатлели искренность и неожиданность моментов этой сказочной свадьбы", - сказал представитель аукциона Бобби Ливингстон.