Ստամբուլում ահաբեկիչների հետ բախման հետևանքով մեկ ոստիկան է զոհվել
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ստամբուլի Սուլթանբեյլի թաղամասում վաղ առավոտից սկսված բախումը թուրքական իրավապահ մարմինների և ահաբեկիչների միջև շարունակվում է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով թուրքական «Հուրիեթ» պարբերականը, բախման հետևանքով ծանր վիրավորվել է ոստիկան Բեյազիթ Չեքենը, ում կյանքը հիվանդանոցում փրկել չի հաջողվել:
Ստամբուլի Սուլթանբեյլի թաղամասում օգոստոսի 10-ի վաղ առավոտյան ահաբեկչական հարձակում է տեղի ունեցել ոստիկանական կենտրոնի վրա: Ահաբեկիչները ռումբ են կիրառել եռահարկ ոստիկանական շենքի վրա հարձակման ժամանակ, ինչի հետևանքով շինության մի մասում հրդեհ է բռնկվել, որն էլ շինության մասնակի փլուզման պատճառ է դարձել: Ահաբեկչության հետևանքով վիրավորվել է 5 ոստիկան և 2 քաղաքացի, ովքեր տեղափոխվել են հիվանդանոց: Նշվում է, որ վնասներ են կրել նաև շենքի հարակից տարածքում գտնվող ավտոմեքենաները և շինությունները:

В результате столкновения полиции с террористами в Стамбуле был убит полицейский
В квартале Султанбейли в Стамбуле 10-го августа утром террористы напали на полицейский участок, стычки с полицией продолжаются. Как передает «Арменпресс», ссылаясь на «Хурриет», тяжело был ранен полицейский Беязит Чекен, чью жизнь спасти не удалось.
В квартале Султанбейли в Стамбуле террористы напали на полицейский участок. Как передает «Арменпресс», об этом сообщает агентство «Анадолу».
Террористы при нападении на 3-этажное здание применили бомбу; в части здания возник пожар, который стал причиной частичного обрушения здания участка. Были ранены 5 полицейских и 2 граждан; раненых доставили в больницу. В сообщении сказано, что были повреждены припаркованные рядом автомобили и прочие строения.
Турецкие правоохранительные органы начали действия по обнаружению нападавших. Во время оных действий, проводимых в окрестностях объекта нападения, на силы правопорядка совершили второе нападение – неизвестные открыли по ним огонь. Полиция открыла ответный огонь. Силы правопорядка на БМП заехали в район перестрелки и начали АТО. Убиты 2 террористов.