ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ կենտրոնական բանկի հրապարակած փոխարժեքների համաձայն` հուլիսի 22-ին ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը նվազել է 0.63 դրամով` կազմելով479.94 դրամ: Եվրոյիփոխարժեքն աճել է 3.02 դրամով և կազմել524.77 դրամ: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կենտրոնական բանկի մամուլի ևհասարակայնության հետ կապերի բաժնից, ՌԴ ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.03 դրամովև կազմել 8.40 դրամ։ Բրիտանական ֆունտիփոխարժեքն աճել է 1.66 դրամով և կազմել749.33 դրամ:
Թանկարժեք մետաղների համար սահմանված գներով՝ ոսկու մեկ գրամի գինը հուլիսի 22-ին կազմել է 17 հազար 59.88 դրամ, արծաթի գինը՝227.6 դրամ, պլատինի գինը՝ 15 հազար 152.68 դրամ:

YEREVAN, JULY 22, ARMENPRESS. According to the exchange rates published by the Central bank of Armenia, the USD went down by 0.63 AMD forming 479.94 AMD on July 20. The euro went up by 3.02 forming 524.77 AMD. The Public Relations Department of the Central Bank of the Republic of Armenia informed Armenpress that the Russian ruble went down for 0.03 AMD forming 8.40 AMD. The British pound went up for 1.66 AMD forming 749.33 AMD.
The prices for precious metals, set on June 22 are as follows: the price for gold per gram is 17 thousand 59.88 AMD, silver - 227.6 AMD, platinum – 15 thousand 152.68 AMD.