Բակո Սահակյանն այցելել է զբոսաշրջային ճանաչված կենտրոն դարձող Վանք գյուղ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 21 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 20-ին այցելել է Մարտակերտի շրջանի Վանք գյուղ եւ հանդիպել համայնքի բնակիչների հետ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, քննարկվել են գյուղում առկա խնդիրները, դրանց լուծման ուղիները:
Նախագահ Սահակյանը նշել է, որ Վանքը հանրապետության ամենադինամիկ զարգացող գյուղերից մեկն է, որն արդեն դարձել է ճանաչված զբոսաշրջային կենտրոն` հավելելով, որ համայնքում այսուհետ էլ կիրականացվեն տարբեր ծրագրեր:

STEPANAKERT, JULY 21, ARMENPRESS. Bako Sahakyan, the President of Artsakh Republic, visited Vank village in the Martakert region and met with representatives of the community on 20 July. Armenpress reports theaforementioned referring to the official website of the President of Artsakh Republic.
Issues the village faced and ways of their solution were touched upon during the meeting.
President Sahakyan noted that Vank was among the most dynamically developing settlements of the Republic, which became a recognized tourist center, adding that various programs would continue to be implemented in the community.