Ադրբեջանական կողմը սկսել է ավելի ինտենսիվ խախտել հրադադարն Արցախի ուղղությամբ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 15 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանական կողմըսկսել է ավելի ինտենսիվ կերպով խախտել հրադադարի պահպանման ռեժիմը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում` հրաձգային զինատեսակներից բացի հուլիսի 14-ին հարավային ուղղությամբ կիրառելով նաև 60 մմ ականանետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջապահ զորամասերը հիմնականում հավատարիմ են մնացել հրադադարի պահպանման ռեժիմին և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

STEPANAKERT, JULY 15, ARMENPRESS: The Azerbaijani side began violating the ceasefire regime on the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies more intensively, using also 60 mm mine throwers besides the artillery weapons in the southern direction on July 14.
The press service of the Ministry of Defense of the Nagorno Karabakh Republic informed Armenpress that the frontier troops of the Defense Army mainly remained committed to the ceasefire agreement and carried out response actions only in the cases of extreme necessity.