Արցախից հաստատեցին Գերման Ստերլիգովի այցը որպես զբոսաշրջիկ
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 7 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արցախի իշխանությունները հաստատել են ռուսաստանցի գործարար Գերման Ստերլիգովի այցը Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն: «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում Արցախի ԱԳՆ մամուլի քարտուղար Անի Սարգսյանն ասաց, որ ռուս գործարարը գրանցվել է որպես զբոսաշրջիկ: «Գերման Ստերլիգովը ԼՂՀ ԱԳՆ հյուպատոսական բաժնում որպես զբոսաշրջիկ է գրանցվել»,-ասաց Սարգսյանը:
Հուլիսի 6-ին ոուսական մի շարք լրատվամիջոցներ տեղեկություն տարածեցին, որ գործարար, հայտնի ֆերմեր, իսկ նախկինում՝ «Ալիսա» բորսայի հիմնադիր Գերման Ստերլիգովը Սլոբոդայում վաճառել է ամբողջ գույքն ու Ռուսաստանից փոխադրվել Լեռնային Ղարաբաղ:

German Sterligov’s visit as a tourist confirmed from Nagorno-Karabakh Republic
STEPANAKERT, JULY 7, ARMENPRESS. The authorities of the Nagorno-Karabakh Republic confirmed the Russian businessman German Sterligov’s visit to the Nagorno-Karabakh Republic. In an interview with Armenpress Ani Sargsyan – spokeswoman of the Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic - said that the Russian businessman registered as a tourist. “German Sterligov has been registered in the Consular Division of the Ministry of Foreign Affairs of the Nagorno-Karabakh Republic as a tourist,” Sargsyan said.
A number of Russian media outlets spread information on July 6 that German Sterligov, businessman and famous farmer, who also created the Russian Mercantile ExchangeAlice, sold all his property and moved from Russia to the Nagorno-Karabakh Republic.