Արցախի Նախագահը կարևորել է «Տնջրե» փառատոնի ներդրումն մշակույթի զարգացման գործում
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հուլիսի 4-ին ընդունել է «Տնջրե» պատանի երաժիշտների 4-րդ միջազգային փառատոնի մի խումբ մասնակիցների:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության նախագահի աշխատակազմի տեղեկատվության գլխավոր վարչությունից, երկրի ղեկավարը կարևորել է փառատոնի ներդրումն Արցախում մշակույթի, մասնավորապես, դասական երաժշտության զարգացման եւ այս ոլորտում տարբեր երկրների հետ կապերի խորացման գործում:
Հանդիպմանը մասնակցում էին Արցախի Հանրապետության մշակույթի եւ երիտասարդության հարցերի նախարար Նարինե Աղաբալյանը, պաշտոնատար այլ անձինք:

Президент Республики Арцах отметил важность вклада фестиваля «Тнджре» в развитие культуры
4 июля Президент Республики Арцах Бако Саакян принял группу участников IVмеждународного фестиваля молодых музыкантов «Тнджре».
Как сообщили Арменпресс в Главном информационном управлении аппарата президента республики Арцах,глава государства с удовлетворением отметил, что фестиваль уже стал традиционным и внес свой важный вклад в дело развития культуры в Арцахе, в частности, классической музыки, и углубления связей в этой сфере с различными государствами.
Во встрече приняла участие министр культуры и по вопросам молодежи НаринеАгабалян, другие должностные лица.