Կայունացման և զարգացման եվրասիական հիմնադրամը Հայաստանին և Ղրղզստանին ներդրումային վարկեր կտրամադրի
Կայունացման և զարգացման  եվրասիական հիմնադրամը Հայաստանին և Ղրղզստանին ներդրումային վարկեր կտրամադրի
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կայունացման և զարգացման եվրասիական հիմնադրամի խորհուրդը Հայաստանին և Ղրղզստանին երկու ներդրումային վարկ տրամադրելու որոշում է կայացրել: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Եվրասիական զարգացման բանկից, ներդրումային վարկերը կտրամադրվեն ֆինանսավորելու համար Հայաստանում՝ 40 միլիոն ԱՄՆ դոլար ծավալով «Ոռոգման համակարգերի արդիականացման» և Ղրղզստանում՝ 100 միլիոն ԱՄՆ դոլար ծավալով «Թոկտոգուլի ՀԷԿ-ի վերականգման (փուլ երկրորդ )» ծրագրերը:
Հիմնադրամի խորհրդի նիստի ժամանակ հաստատվել է նաև Եվրասիական զարգացման բանկի գործունեության վերաբերյալ տարեկան հաշվետվությունը: Հիմնադրամի խորհուրդը որոշում է կայացրել նաև տրամադրել ֆինանսական վարկ Տաջիկստանին՝ 40 միլիոն դոլարի չափով՝ 2015-16թթ. համար:

Eurasian Fund for Stabilization and Development will give Armenia and Kirgizstan investment loans
YERVAN, JULY 3, ARMENPRESS. The Council of the Eurasian Fund for Stabilization and Development has made a decision to give two investment loans to Armenia and Kirgizstan. As “Armenpress” was informed from the Eurasian Development Bank, the investment loans, consisting of 40 million USD for Armenia, will be given to finance the project of “Modernization of irrigation systems” and 100 million USD for Kirgizstan, will be given to finance the project of “rehabilitation of the Toktogul hydropower (second phase)”.
The annual report about the activities of the Eurasian Development Bank was confirmed during the council session as well. The council of the Fund made a decision to give a financial credit of 40 million USD to Tajikistan for 2015-2016.