«Եվրատեսիլ»-ը չեղարկել Է Մակեդոնիայի եւ Չեռնոգորիայի ձայները
ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Եվրատեսիլ» միջազգային երաժշտական մրցույթը չեղյալ Է հայտարարել Է երկու երկրների՝ Մակեդոնիայի եւ Չեռնոգորիայի ձայները, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով Mirror-ին:
Շոուի կազմակերպիչների խոսքով՝ դրա պատճառը դարձել Է ձայների հաշվման կանոնների խախտումը. երկու երկրներն Էլ ներկայացրել են միայն երկրի բնակիչների քվեարկության արդյունքներն այն դեպքում, երբ այդ երկրների ժյուրիի ձայների նկատմամբ դրանց հարաբերակցությունը պետք Է կազմեր 1/1:
Վերահաշվարկը չի ազդի շվեդ Մոնս Սելմերլյովի հաղթանակի վրա: Երկրորդ տեղն զբաղեցրել Է ռուս երգչուհի Պոլինա Գագարինան. նա նույնպես կմնա իր «արծաթե» տեղում:

«Евровидение» дисквалифицировало голоса Македонии и Черногории
Международный музыкальный конкурс «Евровидениеե отменил голоса двух стран — Черногории и Македонии, сообщаетАрменпресс со ссылкой наMirror.
Причиной, по словам организаторов шоу, стало нарушение правил подсчета: обе страны предоставили только результаты голосования жителей страны, тогда как соотношение их к голосам жюри из этих стран должно было составлять 1/1.
Пересчет не повлияет на победу шведа Монса Сельмерлёва. Второе местозанялароссиянка Полина Гагарина — она также остается на своем «серебряномե месте.