Ֆրանսիայի վարչապետը Փարիզում կմասնակցի ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման արարողությանը
ՓԱՐԻԶ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ֆրանսիայի վարչապետ Մանուել Վալսն ապրիլի 24-ին կմասնակցի Փարիզի Կանադայի հրապարակում, Կոմիտասի կիսանդու մոտ կայանալիք Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառմանը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը՝ վկայակոչելով Nouvelles d`Armenie-ն, Մանուել Վալսը հանդես կգա նաև ելույթով:
Հայտնի է, որ Ֆրանսիայի նախագահ ֆրանսուա Օլանդն ապրիլի 24-ին կլինի Երևանում և կմասնակցի Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրում կայանալիք ցեղասպանության զոհերի ոգեկոչման արարողությանը: Այդ մասին հայտարարել էր նաև Ֆրանսիայի արտաքին գործերի նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Ռոմեն Նադալը:

French PM to participate in Armenian Genocide commemoration ceremony in Paris
PARIS, 17 APRIL, ARMENPRESS. Prime Minister of France Manuel Valls will participate in the event dedicated to the Centennial of the Armenian Genocide to be held near the bust of Komitas in Canada Square of Paris on April 24th. As “Armenpress” reports, citing Nouvelles d’Armenie, Manuel Valls will also give a speech at the event.
It is known that President of France Francois Hollande will be in Yerevan on April 24thand will participate in the ceremony commemorating the victims of the Armenian Genocide at Tsitsernakaberd Armenian Genocide Memorial. This is what official representative of the French Ministry of Foreign Affairs Romen Nadal had announced.