Հունիսին Մինսկում տեղի կունենա Հայաստանի, Բելառուսի, ՌԴ-ի եւ Ղազախստանի գլխավոր դատախազների նիստը
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բելառուսի, Ռուսաստանի, Ղազախստանի եւ Հայաստանի գլխավոր դատախազների համատեղ կոլեգիայի առաջին նիստը տեղի կունենա հունիսի 19-ին Մինսկում: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հայտնել Է Բելառուսի գլխավոր դատախազ Ալեքսանդր Կոնյուկը: Նա հիշեցրել Է, որ անցած շաբաթ Մոսկվայում հանդիպել Է Ռուսաստանի իր պաշտոնակից Յուրի Չայկայի հետ:
«Այդ աշխատանքային հանդիպման ընթացքում ստեղծվել Է Բելառուսի, ՌԴ-ի, Ղազախստանի եւ Հայաստանի գլխավոր դատախազների մշտապես գործող կոլեգիա… Ընթացիկ տարվա հունիսի 19-ին Մինսկում տեղի կունենա այդ կոլեգիայի առաջին նիստը»,-ասել Է Կոնյուկը ապրիլի 9-ին Մինսկում պատասխանելով խորհրդարանի պատգամավորի հարցին, հաղորդել Է ՌԻԱ Նովոստին:

General Prosecutors of Armenia, Belarus, Russia and Kazakhstan to hold session in Minsk
YEREVAN, 9 APRIL, ARMENPRESS. The first session of the joint board of the General Prosecutors of Belarus, Russia, Kazakhstan and Armenia will be launched on 19 June in Minsk. Armenpress reports that the General Prosecutor of Belarus Alexander Konyuk stated about this. He recalled that last week he met with his Russian counterpart Yury Chaika in Moscow.
“Permanent board of the General Prosecutors of Belarus, Russia, Kazakhstan and Armenia has been established during the working meeting. On 19 June, the first meeting of the board will be held in Minsk,”Konyuk said in Minsk on 9 April, answering the question of MP, RIA Novosti reported.