Ադրբեջանական բանակը զինծառայող է կորցրել
Հղում կատարելով սեփական աղբյուրներին, կայքը հայտնում է, որ Ջալիլաբադում տեղակայված զորամասերից մեկում ծառայակցի կողմից արձակված գնդակի հրազենային վիրավորումից զոհվել է Թովուզից զինծառայության կանչված Սամարխան Էթիբար օղլու Յուսիֆովը (ծնվ. 1995 թ.):
Կայքը գրում է, որ դեռեւս հայտնի չէ, թե ինչպիսի պայմաններում է տեղի ունեցել միջադեպը:
Ադրբեջանը մշտապես հերքում է առաջնագծում իրագործած դիվերսիոն գործողություններից հետո ունեցած իր կորուստները: Որպես կանոն` այդ կորուստները ադրբեջանական կողմը միջադեպերին հաջորդող օրերին ներկայացնում է զինծառայողների միջեւ հակամարտության հողի վրա ծագած արտակարգ դեպք, կամ ինքնասպանության, անվտանգության կանոնների խախտման, անզգուշության, հիվանդության, ճանապարհատրանսպորտային պատահարի արդյունք:
2015 թվականի սկզբից մինչ այժմ Ադրբեջանի պետական կառույցները խոստովանել են 12 զինծառայողների մահը: Պաշտոնական տվյալներով` նրանցից 9-ը մահացել են մարտական պայմաններում:
Թեւ Ադրբեջանը շարունակում է սեփական զինուժում գրանցված մահվան դեպքերի ու արտակարգ պատահարների մասին տեղեկությունները թաքցնելու քաղաքականությունը, այդուհանդերձ, ՀՀ պաշտպանության նախարարության եւ ԼՂՀ պաշտպանության բանակի կողմից սեփական միջոցներով ձեռք բերված տեղեկությունների համաձայն` տարվա սկզբից մինչ այժմ ադրբեջանական բանակի կորուստը կազմել է առնվազն 60 զինծառայող եւ 28-ից ավելի վիրավոր:

Азербайджанская армия сообщила о гибели солдата
Азербайджанская армия сообщила о гибели солдата. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на moderator.az, в одной из воинских частей в Джалилабадском районе Азербайджана в результате выстрела сослуживца погиб Самархан Этибар оглу Юсифов (1995 г.р.).
Азербайджанский сайт сообщает, что пока неизвестно, при каких условиях произошел инцидент.
Азербайджан постоянно отрицает свои потери во время диверсионных операций. Как правило, на следующий после этих операций день азербайджанская сторона представляет происшедшее как результат нарушения уставных отношений, мер безопасности, самозащиты, неосторожности, болезни или ДТП.
С начала 2015 года Азербайджан признался в гибели 12 своих солдат. По официальным данным, 9 из них погибли в боевых условиях.
Хотя Азербайджан тщательно скрывает информацию о случаях смерти в рядах собственной армии, согласно полученным по собственным каналам МО Армении И АО НКР, потери азербайджанской армии с начала года составляют как минимум 60 военнослужащих, а также 28 раненых.