«World Music Awards»-ն ֆեյսբուքյան իր էջում զետեղել է եվրատեսիլյան «Face The Shadow» երգը
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «World Music Awards»-ը ևս աջակցում է Հայաստանը «Եվրատեսիլ-2015» մրցույթում ներկայացնող «Genealogy» խմբին: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ WMA-ի պաշտոնական ֆեյսբուքյան էջը զետեղել է խմբի «Face The Shadow» երգի տեսահոլովակը՝ առաջարկելով դիտել այն:
Տեսահոլովակը տարածում են նաև հայ աստղերը: «Ժամանակն է «Առերեսվել ստվերին»... Միասին սատարենք մեր թիմին «Եվրատեսիլ»-ում և հասնենք ցանկալի արդյունքի»,- ֆեյսբուքյան իրէջում գրել է երգիչ Արամ MP3-ն:
Ավստրիայի մայրաքաղաք Վիեննայում երեկ կայացել է «Եվրատեսիլ-2015»-ի մասնակից պետությունների պատվիրակությունների ղեկավարների պաշտոնական հանդիպումը, որին ներկա են եղել մասնակից բոլոր 40 երկրների ներկայացուցիչներն, այդ թվում` Հայաստանի: «Եվրատեսիլ»-ի կազմակերպիչները հաստատել են Հայաստանի մասնակցությունը մրցույթին: Հայկական երգը կներկայանա նոր խորագրի ներքո` «Face The Shadow» (թարգմանաբար` «Առերեսվի՛ր ստվերին»): Այս փոփոխությունը միտված է հետ մղելու քաղաքական ցանկացած թեմայի շահարկումը երգի ենթատեքստում, ինչպես նաեւ` ուժեղացնելու խաղաղության, սիրո եւ միասնության գաղափարը:
Մրցույթն այս տարի կկայանա Վիեննայում մայիսի 19-ին, 21-ին եւ 23-ին` «Կառուցելով կամուրջներ» խորագրի ներքո: Հայաստանը մրցույթին կներկայանա «Genealogy» խմբով:

«World Music Awards» также поддерживает группу «Genealogy» на международном конкурсе песни «Евровидение 2015»
«World Music Awards» также поддерживает группу «Genealogy» на международном конкурсе песни «Евровидение 2015». Как сообщает Арменпресс, на официальной странице WMA в Фейсбуке размещен клип песни «Face The Shadow».
Этот клип распространяют в интернете также армянские звезды. «Настало время «Встретиться лицом к лицу с тенью»… Вместе поддержим нашу команду на «Евровидении» и достигнем желаемого результата», - на своей странице в Фейсбуке написал певец Арам МР3.
Отметим, что в Австрии 16 марта состоялась встреча официальных делегаций стран-участников «Евровидения 2015», в которой приняли участие представители всех 40 стран, в том числе и Армении.
Организаторы конкурса подтвердили участие Армении. Песня Армении получила новое название «Face The Shadow». Это изменение сделано во избежание политических спекуляций в подтексте песни, а также для усиления идеи мира, любви и единства.
Конкурс «Евровидение» в этом году пройдет в Вене 19, 21 и 23 мая. Армению на конкурсе представит группы «Genealogy».