Եվրանեսթ ԽՎ պատվիրակությունը քննարկում է Հայոց Ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձեւ
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հանրապետական կուսակցության կենտրոնական գրասենյակում մարտի 17-ին տեղի է ունեցել պաշտոնական հանդիպում եւ քննարկում հայկական եւ «Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունների միջեւ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀԿ երիտասարդական կազմակերպությունից, ՀՀ Կրթության եւ գիտության նախարար, ՀՀԿ փոխնախագահ Արմեն Աշոտյանը ներկայացրեց կուսակցության պատմությունը, գործունեությունը եւ ներկայիս քաղաքական ու տնտեսական իրավիճակը Հայաստանի Հանրապետությունում:
Այնուհետեւ ներկայացվեց Հայոց Ցեղասպանությունը դատապարտող բանաձեւը: Քննարկվեցին հետագա համագործակցության հնարավորությունները: Հիշեցնենք, որ Եվրանեսթ խորհրդարանական վեհաժողովի պատվիրակությունը Հայաստանում է մարտի 15-ից եւ հանդիպումներ է ունեցել երկրի ազդեցիկ քաղաքական գործիչների հետ:
«Եվրանեսթ» խորհրդարանական վեհաժողովը խորհրդարանական համաժողով է, որը նպատակ ունի նպաստել Եվրամիության եւ Արեւելյան Եվրոպայի գործընկերների հետ քաղաքական ասոցացմանը եւ խորացնել տնտեսական ինտեգրումը:
Եվրանեսթը փորձում է նպաստել Արեւելյան գործընկերության ամրապնդմանը, զարգացմանն ու տեսանելիությանը, որպես մի հաստատություն, որը պատասխանատու է խորհրդարանական խորհրդատվության, վերահսկողության եւ մոնիտորինգի համար:

YEREVAN, 17 MARCH, ARMENPRESS. On March 17, the Armenian delegation to the Euronest Parliamentary Assembly held an official meeting and discussion with the delegation of the Euronest Parliamentary Assembly at the central office of the Republican Party of Armenia (RPA).
As the RPA youth organization reports to “Armenpress”, Minister of Education and Science of the Republic of Armenia, RPA Vice-Chairman Armen Ashotyan talked about the history and activities of the political party, as well as the current political and economic situation in the Republic of Armenia.
Afterwards, the delegates were introduced to the resolution condemning the Armenian Genocide and discussed the opportunities for future cooperation. Let us remind that the delegation of the Euronest Parliamentary Assembly arrived in Armenia on 15 March and has had meetings with the country’s influential political figures.