Բունդեսթագի թուրք պատգամավորը կոչ է անում Գերմանիային ճանաչել Հայոց ցեղասպանությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գերմանիայի Կանաչների կուսակցության համանախագահ, ազգությամբ թուրք Ջեմ Օզդեմիրը այդ երկրի կառավարությունից պահանջել է ճանաչել «100 տարի առաջ Օսմանյան հողերում հայերի դեմ իրականցված ցեղասպանությունը»: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին է հաղորդում «Հուրիեթ» պարբերականը:
Հայաստանի մայրաքաղաք Երևան այցելած Օզդեմիրը նշել է հետևյալը. «Արդեն ժամանակն է` Հայոց Ցեղասպանության 100-րդ տարում չթաքցնել այս եզրույթը: Ցավով եմ արձանագրում այն փաստը, որ Գերմանիայի կառավարությունը ոչ ճիշտ լեզվով է խոսում հայերի դեմ 1915-16 թթ. իրականացված հանցագագործությունների մասին»:

Turkish MP of Bundestag calls on Germany to recognize the Armenian Genocide
YEREVAN, 12 MARCH, ARMENPRESS.One of the leaders of Germany’s Greens Party of Turkish descentCem Özdemirhas demanded that Germany recognize“the genocide that was perpetrated against the Armenians on Ottoman lands 100 years ago”, as Hurriyet reports, according to “Armenpress”.
Özdemir, who has visited Yerevan, mentioned the following:“The time has come to not hide the term in this year marking the Centennial of the Armenian Genocide. I regret to state the fact that the German government does not use the right words when speaking about the crimes perpetrated in 1915-16.”