Երգիչ Գայ Սեբաստիանն առաջին անգամ Ավստրալիան կներկայացնի «Եվրատեսիլ»-ում
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ավստրալացի հանրաճանաչ երգիչ Գայ Սեբաստիանը կուղեւորվի «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթ, որտեղ առաջին անգամ ներկայացվելու Է Ավստրալիան, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Չնայած այն բանին, որ մրցույթն ավանդաբար անցկացվում Է եվրոպական երկրների մասնակցությամբ, Ավստրալիան հոբելյանական 60-րդ «Եվրատեսիլ»-ում մրցութային ծրագրին մասնակցելու իրավունք Է ստացել, ասված Է հեռուստառադիոհաղորդումների BBC կորպորացիայի հաղորդագրության մեջ:
33-ամյա երգիչ եւ կոմպոզիտոր Գայ Թեոդոր Սեբաստիանը հայտնի Է որպես «Դարձիր աստղ» մրցույթի ավստրալական տարբերակի առաջին թողարկման հաղթող: Մենակատարի իր երաժշտական կարիերայի ընթացքում 2003 թվականից ի վեր նա ձայնագրել Է յոթ ստուդիական ալբոմ:

Певец Гай Себастиан впервые представит Австралию на "Евровидении"
Известный австралийский певец Гай Себастиан отправится наконкурс песни "Евровидение", где впервые будет представлена Австралия, сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости.
Несмотря нато, что конкурс традиционно проводится среди европейских стран, Австралия наюбилейном 60-ом "Евровидении" получила право участвовать вконкурсной программе, говорится всообщении телерадиовещательной корпорации Би-би-си.
33-летний певец икомпозитор Гай Теодор Себастиан известен какпобедитель первого выпуска австралийской версии конкурса "Стань звездой". За свою сольную музыкальную карьеру с2003 года он записал семь студийных альбомов.