Եգիպտոսի Հայ դատն առարկայական քայլերով սկսել է Հայոց ցեղասպանության տարելիցի ձեռնարկները
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եգիպտոսի Հայ դատի հանձնախումբը պատրաստել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված պաստառ` անգլերեն և արաբերեն: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` «Հիշում եմ և պահանջում» գլխագրով պաստառն ունի հետևյալ գրությունը` «Ես պայքարում եմ, ես հիշում եմ, ընդմիշտ կպահանջեմ: Ճանաչում, արդարադատություն, հատուցում: Եկեք վերհանենք ճշմարտությունը»:
Պաստառները բաց են տարածման համար:Եգիպտոսի Հայ դատի հանձնախումբն ազդարարում է, որ ծրագրված բազմաթիվ քայլերով կբարձրաձայնի այդ երկրում Հայոց ցեղասպանության ճանաչման եւ դատապարտման մասին:

YEREVAN, 24 FEBRUARY, ARMENPRESS. The Armenian National Committee of Egypt has made posters for the commemoration of the 100thanniversary of the Armenian Genocide in English and Arabic. As “Armenpress” reports, the heading of the poster is “I Remember and Demand”, followed by the words “100 years I Struggle, 100 years I Remember..FOREVER I WILL DEMAND RECOGNITION..JUSTICE..REPARATION LET’S UNEARTH THE TRUTH”.
The posters can be used everywhere. The Armenian National Committee of Egypt has announced that it will be taking several actions to raise the issue of recognition and condemnation of the Armenian Genocide in Egypt.