Լոնդոնում կայացած բարեգործական համերգի հասույթը կփոխանցվի Սասունիկ գյուղի մանկապարտեզին
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լոնդոնի հեղինակավոր «Սենտ Ջոն Սմիթ Սքվեր» համերգասրահում Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանության աջակցությամբ փետրվարի 21-ին տեղի է ունեցել «Հայաստան» հիմնադրամի բրիտանական մասնաճյուղի կողմից կազմակերպված ամենամյա ավանդական բարեգործական համերգը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, միջոցառմանը ներկա են եղել Լոնդոնում հավատարմագրված դիվանագետներ, օտարերկրյա հյուրեր, հայ համայնքի ներկայցուցիչներ:
Այս տարի համերգը նվիրված էր Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին: Ելույթ են ունեցել ճանաչված հայ երգիչներ Լիպարիտ Ավետիսյանը, Վարդուհի Խաչատրյանը, Լիլիթ Սողոմոնյանը և դաշնակահար Արմեն Աղաջանյանը: Երգացանկում ընդգրկվել էին հայ և եվրոպական կոմպոզիտորների հայտնի գործեր:

Proceeds from charity concert in London to go to kindergarten in Sasunik village
YEREVAN, 23 FEBRUARY, ARMENPRESS. On February 21, Hayastan All-Armenian Fund’s British chapter held an annual, traditional charity concert with the support of the Embassy of the Republic of Armenia in the United Kingdom at the prestigious St. John's Smith Squarein London.
As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, diplomats accredited in London, foreign guests and members of the local Armenian community attended the event.
This year’s concert was dedicated to the 100thanniversary of the Armenian Genocide. Proceeds will go to the kindergarten in the Sasunik village of Armenia’s Aragatsotn Province.Read the article in: Հայերեն