Ավետիսյանների հարազատները Շիրակի մարզի դատախազի աշխատասենյակից չեն հեռանում (լրացվում է)
ԳՅՈՒՄՐԻ, 23 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գյումրիում հունվարի 12-ին դաժանաբար սպանված Ավետիսյանների հարազատները Շիրակի մարզի դատախազությունում են: Նրանք ներս են մտել մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանի աշխատասենյակ, պնդում են, որ չեն լքելու շենքը մինչև չստանան իրենց հուզող մի քանի հարցի պատասխան: Նրանք իրենց հարցերի պատասխաններն ակնկալում են ՀՀ գլխավոր դատախազ Գևորդ Կոստանյանից:
«Արմենպրես»-ի թղթակցի հաղորդմամբ` չնայած մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը հորդորում է հանգստացնել կրքերը եւ լքել դատախազության շենքը` նրանք չեն համաձայնում: Ասլանյանը նշում է, որ հասկանում է Ավետիսյանների վիշտը եւ ըմբռնումով է մոտենում նրանց, սակայնինքը չի կարող որևէ բան պատասխանել, քանի որ գործը չի գտնվում մարզի դատախազության վարույթում:
Ակցիային ներկա են գործով տուժողների իրավահաջորդները, Ավետիսյանների ընտանիքի դուստրերը, ընտանիքի մայր Հասմիկ Ավետիսյանի քույրերը: Նրանք դժգոհ են նաեւ իրենց իրավունքների պաշտպան Երեմ Սարգսյանից:
Մարզի դատախազ Րաֆֆի Ասլանյանը լքեց աշխատասենյակը` նշելով, որ գործերով անհրաժեշտ է դուրս գալը, սակայն Ավետիսյանների հարազատները կրկին դուրս չեկան նրա աշխատասենյակից: Դատախազություն ժամանեց Ոստիկանության Կումայրիի բաժնի պետ Արամ Ղարիբյանը, լրագրողներին թույլ չտվեցին մասնակցել հավաքվածների հետ նրա հանդիպմանը:

Родственники Аветисянов не уходят из кабинета прокурора Ширака (дополняется)
Родственники Аветисянов, жестоко убитых 12-го января в Гюмри, находятся в прокуратуре Ширака. Они зашли и не уходят из кабинета прокурора Ширака Раффи Асланяна, требуя ответов на волнующие их вопросы. Ответов на свои вопросы они ждут от Генерального прокурора Армении Геворга Костаняна.
Как передает корреспондент «Арменпресс», Раффи Асланян просит их успокоиться, говорит, что понимает их горе, однако он не может им ответить, так как дело не находится в ведении прокуратуры области.
Присутствуют правопреемники семьи Аветисян: дочери семьи, сестры матери семьи. Они недовольны также своим адвокатом Еремом Саргсяном.
Прокурор Ширака Раффи Асланян покинул свой кабинет, как он сказал, по делам, однако протестующие и после этого не ушли. Подъехал начальник полиции отделения Кумайри Ширака Арам Гарибян. Журналисты на его встречу с правопреемниками семьи Аветисян допущены не были.