«Արմենպրես»-ը հրավիրում է «Տարվա բեսթսելեր» մրցանակաբաշխությանը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ամենապահանջված գրքերը ներկայացնող «Արմենպրես» լրատվական գործակալության «Երեւանյան բեսթսելեր» հատուկ նախագիծը արդեն երկրորդ անգամ յուրահատուկ նախաձեռնությամբ կամփոփի տարին:«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում Մայրենի լեզվի խորհրդանշական օրը` փետրվարի 21-ին` ժամը 13:00-ին, կանցկացվի «Տարվա բեսթսելեր» մրցանակաբաշխությունը և մի շարք անվանակարգերում կհայտարարվեն հաղթողներ: Մրցանակաբաշխությունը նպատակ ունի արժանին մատուցելու տարվա ընթացքում ամենապահանջված գրական ստեղծագործությունների հեղինակներին, թարգմանիչներին, հրատարակիչներին:
«Երևանյան բեսթսելերը» միտված է հայ գրքի, գրականության, ընթերցանության խրախուսմանը: Նախորդ տարի եւս, համադրելով Գիրք նվիրելու և Մայրենի լեզվի օրերը` «Արմենպրես»-ն անցկացրեց մրցանակաբաշխությունը` վեց անվանակարգերում:
«Երևանյան բեսթսելլեր» հեղինակային նախագիծը «Արմենպրես»-ի հաջողված եւ ընթերցված նախագծերից է, որն արդեն ավելի քան 100 շաբաթ շարունակում է հավաքել և ներկայացնել գրախանութների տրամադրած տվյալները` ամենավաճառվող գրքերի մասին: Նախագծի` մանկական լսարանին միտված գրականությունը ներկայացնող մյուս տարբերակն է «Մանկական բեսթսելերը», որը հաջողությամբ շարունակում է իր ընթացքը: «Արմենպրես»-ի այս հատուկ նախագիծը գիրքն ու գրականությունը լավագույնս եւ անաչառ ներկայացնելու համար նախորդ տարի արժանացել էր «Գրքի ընկեր», իսկ այս տարի` «Գրական սըր» մրցանակին:

«Арменпресс» приглашает на церемонию награждения премии «Бестселлер года»
Информационное агентство «Арменпресс», которое представляет своим читателям самые востребованные книги в рамках специального проекта «Ереванский бестселлер», уже второй раз подведет итоги года с эксклюзивной инициативой. В конференц-зале ИА «Арменпресс» в символический день, когда отмечается Праздник родного языка, 21 февраля, в 13:00, проведет церемонию награждения «Бестселлер года». Будут объявлены победители в ряде номинаций.
Цель церемонии награждения – воздать должное авторам, переводчикам и издателям самых востребованных книг года.
«Ереванский бестселлер» - проект, целью которого является поощрение книжного дела и чтения. В прошлом году, объединив дни дарения книги и родного языка, «Арменпресс» провел церемонию награждения в шести номинациях.
Проект «Ереванский бестселлер» является одним из самых удачных и востребованных проектов, в рамках которого уже более 100 недель собирается и представляется информация о самых продаваемых книгах в ереванских книжных магазинах. Действует также отдельный проект для детской литературы – «Детский бестселлер», который успешно продолжает свой триумф.
Книжные проекты ИА «Арменпресс» в прошлом году удостоились премии «Друг книги», а в текущем – премии «Литературный сэр».