Կարեն Գրիգորյանը Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի նախագահին ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի միջոցառումները
ԲԱՂԴԱԴ, 16 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրաքում ՀՀ դեսպան Կարեն Գրիգորյանը փետրվարի 16-ին հանդիպել է Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի նախագահ Սալեմ Ալ-Ջուբուրիի հետ եւ քննարկվել հայ-իրաքյան համագործակցության օրակարգի հարցերը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին փոխանցեցին ՀՀ ԱԳՆ տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ընդգծելով երկկողմ հարաբերությունների զարգացման գործում միջխորհրդարանական կապերի դերը` Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի նախագահը և դեսպան Գրիգորյանն անդրադարձել են խորհրդարանական պատվիրակությունների փոխայցելություններին, խորհրդարանական բարեկամության խմբերի գործունեությանն առնչվող հարցերին:
Զրուցակիցները մտքեր են փոխանակել Մերձավոր Արևելքի քաղաքական իրադրությանը, ազգային և կրոնական փոքրամասնությունների կացությանը վերաբերող հարցերի շուրջ:
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Գրիգորյանը Սալեմ Ալ-Ջուբուրիին ներկայացրել է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակներում նախատեսվելիք միջոցառումները:
Դեսպան Գրիգորյանը հանդիպում է ունեցել նաև Իրաքի Ներկայացուցիչների խորհրդի Արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Հասան Ք. Ալ-Համդանիի հետ:

Karen Grigoryan presented Speaker of the Council of Representatives of Iraq with the list of Armenian Genocide Centennial Commemoration events
BAGHDAD, 16 FEBRUARY, ARMENPRESS. Ambassador of the Republic of Armenia to Iraq Karen Grigoryan met on February 16 with Speaker of the Council of Representatives of Iraq Salim al-Jabouri and discussed issues on the Armenian-Iraqi agenda. As the Department of Press, Information and Public Relations of the Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Armenia reports to “Armenpress”, underlining the role of inter-parliamentary relations in the development of bilateral relations, the Speaker of the Council of Representatives of Iraq and Ambassador Grigoryan touched upon the reciprocal visits of parliamentary delegations and the activities of the parliamentary friendship groups.
During the meeting, Ambassador Grigoryan presented the list of events dedicated to the 100thanniversary of the Armenian Genocide.
Ambassador Grigoryan also had a meeting with Chairman of the Foreign Relations Committee of the Council of Representatives of Iraq Hassan al-Hamdani.