Հայտնի են ՄԻԵԴ հայաստանյան մրցույթի երեք թեկնածուների անունները
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մարդու իրավունքների եվրոպական դատարանի դատավորի պաշտոնում Հայաստանի Հանրապետության հայտարարված մրցույթում ներկա պահին առաջադրվել է երեք թեկնածու` Երևանի Էրեբունի և Նուբարաշեն վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանի դատավոր Լիզա Գրիգորյանը, իրավաբանական գիտությունների թեկնածու Լիանա Հակոբյանը և Մարդու իրավունքների նախկին պաշտպան Արմեն Հարությունյանը: ՄԻԵԴ-ի հայաստանյան մրցույթի թեկնածուների գրանցման համար հայտարարված ժամկետի ավարտին մնացել է 4 օր: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին է տեղեկացնում ՀՀ Արդարադատության նախարարության պաշտոնական կայքը:
ՀՀ-ից ՄԻԵԴ-ի դատավորի մրցույթին մասնակցելու համար համապատասխան փաստաթղթերը կարող են ներկայացվել մինչև 2015թվականի փետրվարի 17-ը, ժամը 18:00-ը: Մրցույթն անցկացվում է երկու փուլով, որոնցից առաջինը Փաստաթղթերի լրիվության և համապատասխանության ստուգման փուլն է, իսկ երկրորդը՝ հարցազրույցի:
Ավելի վաղ հայտարարված և չեղյալ համարված մրցույթում Հայաստանի Հանրապետությունից ՄԻԵԴ-ի դատավորի պաշտոնում առաջադրված թեկնածուներն էին ՀՀ նախկին ՄԻՊ, ՄԱԿ-ի մարդու իրավունքների հանձնակատարի տարածաշրջանային ներկայացուցիչ Արմեն Հարությունյանը, «Արդարադատության ակադեմիա» ՊՈԱԿ-ի դասախոս Արայիկ Ղազարյանը եւ գլխավոր դատախազության միջազգային-իրավական կապերի բաժնի պետ Նելիկ Հարությունյանը:

Names of three candidates to compete for Armenia’s judge at ECHR announced
YEREVAN, 13 FEBRUARY, ARMENPRESS. Currently, the Republic of Armenia has three candidates for the post of judge at the European Court of Human Rights, includingJudge of the First Instance Court of General Jurisdiction of Erebuni and Nubarashen Administrative Districts of Yerevan Liza Grigoryan, candidate of legal sciences Liana Hakobyan and former Human Rights Defender Armen Harutyunyan. There are only four days left before the end of the deadline for registration of candidates, as “Armenpress” reports, according to the official website of the Ministry of Justice of the Republic of Armenia.
The corresponding documents for participation in the competition for Armenia’s judge at the ECHR may be submitted until February 17, 2015 (18:00). The competition is held in two stages, the first of which is the stage of checking completeness and compliance of documents, and the second of which is the interview stage.