Հինգ մարդ Է զոհվել Դոնեցկի քաղաքային հիվանդանոցի հրետակոծման հետեւանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հինգ մարդ Է զոհվել, եւս հինգը՝ վիրավորվել Դոնեցկի թիվ 27 հիվանդանոցի շենքի հրետակոծման հետեւանքով: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ՏԱՍՍ-ին, հայտնել Է Հանրապետական վնասվածքաբանական կենտրոնի գլխավոր բժիշկը, հիվանդանոց, ուր տեղափոխել են տուժածներին: Վիրավորների թվում կա 4-ամյա մի երեխա:
Բժշկի խոսքով՝ ներկայում աչքերի վիրահատության Է պատրաստվում 21-22 տարեկան մի աղջիկ: 24-ամյա եւս մեկ տուժած բեկորային վերքեր Է ստացել եւ նախաբազկի բաց կոտրվածք ունի:
Ինքնահռչակ ԴԺՀ-ի պաշտպանության նախարարության ներկայացուցիչ Էդուարդ Բասուրինը հայտարարել Է, որ Դոնեցկի քաղաքային հիվանդանոցի հրետակոծումն իրականացվել Է Մարինկա քաղաքի կողմից, որտեղ գտնվում են ուկրաինացի ուժայինների դիրքերը: Այդ մասին հաղորդել Է Դոնեցկի նորությունների գործակալությունը:
Քաղաքային վարչակազմի տվյալներով՝ Տեքստիլշչիկ շրջանի համատարած գնդակոծման հետեւանքով վնասվել են հինգ դպրոցների, մեկ գիմնազիայի, հինգ մանկապարտեզների շենքերը, վնասվել են նաեւ Էլեկտրահաղորդման գծերը, ամբողջ միկրոշրջանը մնացել Է առանց Էլեկտրամատակարարման:

В результате обстрела горбольницы Донецка погибли пять человек
В результате попадания снаряда в здание больницы №27 в Донецке погибли пять человек, пятеро ранены,сообщает Арменпресс со ссылкой на Тасс.
Как сообщил главный врач Республиканского травматологического центра, куда начали поступать пострадавшие, в числе раненых - четырехлетний ребенок.
По словам медика, в настоящее время к операции на глазах готовится девушка 21-22 лет. Еще у одного пострадавшего 24 лет - осколочные ранения и открытый перелом предплечья.
Представитель минобороны ДНР Эдуард Басурин заявил, что обстрел городской больницы Донецка велся со стороны города Марьинка, где находятся позиции украинских силовиков. Об этом сообщило Донецкое агентство новостей.
По данным пресс-службы городской администрации, при массированном обстреле района Текстильщик, который начался около полудня, получили разрушения здания пяти школ, одной гимназии, пяти детсадов.