Ուորլիքը ԼՂՀ խորհրդարանի նախագահի հետ հանդիպման մասին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Որպես Մինսկի խմբի համանախագահ` Ջեյմս Ուորլիքը կարեւոր է համարում Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության լուծման գործում բոլոր կողմերի հետ տարվող բանակցությունները: Այս մասին, ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ուորլիքը հայտարարել է Վաշինգտնում ԼՂՀ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ իր ունեցած հանդիպման մասին APA գործակալության հարցին տված պատասխանում:
«Մենք քննարկել ենք նոյեմբերի 12-ին շփման գծում տեղի ունեցած միջադեպի արդյունքում ստեղծված լարվածությունը նվազեցնելու կարեւորությունը եւ հակամարտության տեւական կարգավորման ուղղությամբ բանակցություններում առաջընթացի հասնելու անհրաժեշտությունը», -ասել է Ուորլիքը:
Ջեյմս Ուորլիքը դեկտեմբերի 1-ին Վաշինգտոնում հանդիպել էր ԼՂՀ խորհրդարանի նախագահ Աշոտ Ղուլյանի հետ: Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են տարածաշրջանում վերջին զարգացումներին եւ ադրբեջանա-ղարաբաղյան հակամարտության խաղաղ կարգավորման գործընթացին առնչվող հարցեր:

Уорлик о встрече с председателем парламента НКР
Джеймс Уорлик, в качестве сопредседателя Минской группы ОБСЕ, считает важными переговоры по мирному урегулированию со всеми сторонами карабахского конфликта. Как передает «Арменпресс», об этом американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ Джеймс Уорлик заявил в Вашингтоне в ответ на вопрос агентства APA о своей встрече с председателем парламента НКР Ашотом Гуляном.
«Мы обсудили важность снижения напряженности, возникшей в результате поражения 12-го ноября вертолета на линии соприкосновения и необходимость прогресса в длительном переговорном процессе по урегулированию конфликта»,- сказал Уорлик.
1-го декабря Джеймс Уорлик встретился в Вашингтоне с председателем парламента НКР Ашотом Гуляном. На встрече обсуждались последние развития в регионе и вопросы переговоров по мирному урегулированию со всеми сторонами карабахского конфликта.