Լևոն Արոնյանը չի բացառում Բաքվում աշխարհի գավաթի խաղարկությունում իր մասնակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը հնարավոր համարեց իր մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության հերթական փուլին: «Մի առիթով ես ասել եմ, որ իմ մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք գավաթի խաղարկությունում հնարավոր է»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Արոնյանը:
ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովի օգնական Բերիկ Բալգաբաևն Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ Հայաստան վերջին այցից հետո ձեռքբերում է այն, որ Լևոն Արոնյանը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:Իլյումժինովը հոկտեմբերի 16-18-ը Հայաստանում մասնակցում էր «Շախմատը դպրոցում» խորագրով միջազգային գիտաժողովին:

Левон Аронян не исключает своего участия в розыгрыше Кубка мира по шахматам в Баку
Ведущий шахматист сборной Армении по шахматам Левон Аронян считает возможным свое участие в предстоящем в Баку очередном этапе розыгрыша Кубка мира. «Я по какому-то поводу уже говорил, что мое участие в розыгрыше Кубка в Баку возможно», - сказал в беседе с Арменпресс Аронян.
В свою очередь, помощник председателя ФИДЕ Кирсана Илюмжинова Берик Балгабан в своем микроблоге в Twitter пишет, что после последнего визита в Армению есть договоренность, что Левон Аронян примет участие в розыгрыше кубка мира.
Кирсан Илюмжинов 16-18 октября принимал участие в международной конференции «Шахматы в школе» в Ереване.