Լևոն Արոնյանը չի բացառում Բաքվում աշխարհի գավաթի խաղարկությունում իր մասնակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շախմատի Հայաստանի հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը հնարավոր համարեց իր մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք շախմատի աշխարհի գավաթի խաղարկության հերթական փուլին: «Մի առիթով ես ասել եմ, որ իմ մասնակցությունը Բաքվում կայանալիք գավաթի խաղարկությունում հնարավոր է»,-«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց Արոնյանը:
ՖԻԴԵ-ի նախագահ Կիրսան Իլյումժինովի օգնական Բերիկ Բալգաբաևն Twitter-ի իր միկրոբլոգում գրել է, որ Հայաստան վերջին այցից հետո ձեռքբերում է այն, որ Լևոն Արոնյանը կմասնակցի Բաքվում կայանալիք աշխարհի գավաթի խաղարկությանը:Իլյումժինովը հոկտեմբերի 16-18-ը Հայաստանում մասնակցում էր «Շախմատը դպրոցում» խորագրով միջազգային գիտաժողովին:

Levon Aronyan does not rule out his participation in World Cup in Baku
YEREVAN, OCTOBER 20, ARMENPRESS: Leader of the Armeniannational men'schess team Levon Aronyan considered his participation in the regular round of the World Chess Cup due in Baku as possible.
“On one occasion I have said that my participation in the World Chess Cup is possible,” Levon Aronyan said in an interview with Armenpress.
FIDE President Kirsan Ilyumzhinov’s ExecutiveAssistant Berik Balgabaev has written on his Twitter’s page that it is an achievement after his latest visit to Armenia that Levon Aronyan will take part in the match for the World Cup to be held in Baku”. In October 16-18, Kirsan Ilyumzhinov participated in “Chess at School” international conference in Armenia.