Սյուզի Կենտիկյանը հաջորդ հաղթանակը կնվիրի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բռնցքամարտի գերթեթև քաշային կարգում WBA, WBO, WIBF վարկածներով աշխարհի չեմպիոնուհի Սյուզի Կենտիկյանը հաջորդ մենամարտում հաղթանակը կնվիրի Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին:
«Հաջորդ մենամարտն ինձ համար շատ կարևոր է, քանի որ պատրաստվում եմ հաղթանակի դեպքում այն նվիրել Հայոց ցեղասպանության զոհերի հիշատակին: Ես շատ եմ կարևորում հաջորդ մենամարտս: Դեռ հայտնի չէ մրցակիցս, բայց այն կկայանա նոյեմբերին»,-«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ, փաստեց Կենտիկյանը:
Սյուզի Կենտիկյանը WBA, WBO և WIBF վարկածներով աշխարհի գործող չեմպիոն է: Հայաստան է ժամանել 4-ամյա բացակայությունից հետո: Պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտով զբաղվում է արդեն 19 տարի:

Сюзи Кентикян следующую свою победу посвятит памяти жертв Геноцида армян
Чемпионка мира по боксу в легчайшей весовой категории по версии WBA, WBO, WIBF Сюзи Кентикян свою победу в следующем поединке посвятит памяти жертв Геноцида армян.
«Следующий поединок доя меня очень важный, поскольку я собираюсь в случае, если одержу победу, посвятить эту победу памяти жертв Геноцида армян. Я считаю очень важным предстоящий поединок. Пока неизвестно, кто будет моим противником, но известно, что этот матч состоится в ноябре», - сказала Сюзи.
Как сообщает Арменпресс, Сюзи Кентикян - действующий чемпион мира по версии WBA, WBOиWIBF. Она прибыла в Армению после 4-летнего отсутствия. Профессиональным боксом занимается уже 19 лет.