Սահմանի ողջ երկայնքով երեկ և այսօր կրակոցներ որևէ տեղում չեն եղել. Արծրուն Հովհաննիսյան
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքի սահմանամերձ տարածքում 15 րոպե անընդմեջ կրակոցներ չեն եղել: «Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում այս մասին նշեց ՀՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի քարտուղար Արծրուն Հովհաննիսյանը:
«Ճամբարակի տեղամասում այդ չափի խախտում չի եղել, բայց ընդհանուր սահմանագոտու վրա հակառակորդը որոշ խախտումներ արել է: Սահմանի ողջ երկայնքով երեկ և այսօր կրակոցներ որևէ տեղում չեն եղել, սակայն խախտումներ տարբեր տեղերում դիտվել են»,-նշեց Արծրուն Հովհաննիսյանը:
Որոշ լրատվամիջոցների տարածած տեղեկությունների համաձայն՝ հակառակորդն այսօր 15 րոպե անընդմեջ կրակոցներ է արձակել Ճամբարակ քաղաքի սահմանամերձ տարածքի վրա:

There are no shots along whole border yesterday and today anywhere: Artsrun Hovhannisyan
YEREVAN, 16 JULY, ARMENPRESS. There were no incessant shots for 15 minutes in the bordering area of Chambarak city in Gegharkunik Province. The Spokesperson of the Defense Ministry of the Republic of Armenia Artsrun Hovhannisyan stated this in a conversation with Armenpress.
“There was no violation of that size in Chambarak area, but the rival made some violations on the general borderline. There were no shots along the whole border yesterday and today, but violations were viewed in different places,” Artsrun Hovhannisyan said.
According to the information spread by some media, the rival released incessant shots for 15 minutes to the bordering area of Chambarak city.