ԿԽՄԿ ներկայացուցիչները Բաքվում հանդիպել են Ինջիղուլյանի եւ 5 հոգանոց հայ ընտանիքի հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 30 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կարմիր խաչի միջազգային կոմիտեի ներկայացուցիչները հանդիպել են Ադրբեջանում պահվող ռազմագերի Հակոբ Ինջիղուլյանի եւ 5 հոգուց բաղկացած մեկ ընտանիքի անդամների հետ:Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը,Կոմիտեի ադրբեջանական ներկայացուցչության մամուլի ծառայության ղեկավար Իլահա Հուսեյնովան ANS PRESS լրատվական գործակալությանը հայտնել է, որ հանդիպումը տեղի ունեցել ապրիլի 29-ին Բաքվում: Հանդիպման ժամանակ Ադրբեջանում պահվող գերիներին տեղեկություններ են փոխանցվել նրանց ընտանիքների մասին: Նրանց տեղեկություններն էլ պետք է փոխանցվեն ընտանիքների անդամներին:
Անցյալ տարվա օգոստոսի 7-ի լույս 8-ի գիշերը Հայաստանի զինված ուժերի զինծառայող Հակոբ Ինջիղուլյանը, մթության պատճառով մոլորվելով ադրբեջանա-հայկական զորքերի շփման գծում, պատահաբար անցել է ադրբեջանական հատված եւ գերեվարվել տեղաբնակների կողմից: Բացի այդ, Ադրբեջանում են գտնվում նաեւ Հայաստանի քաղաքացի մի ընտանիքի անդամ 5 անձինք` Եղիշե, Ռուզաննա, Ալֆրեդ, Գայանե եւ Պետրոս Գեւորգյանները: Նրանք սահմանը հատել են Նախիջեւանի մասում:

In Baku ICRC representatives met with Injighulyan and 5-member Armenian family
YEREVAN, APRIL 30, ARMENPRESS. The representatives of the International Committee of the Red Cross (ICRC) met with the prisoner of war Hakob Injighulyan and the 5 members of a family detained in Azerbaijan. As reports "Armenpress", the Head of the Press Service of the ICRC Delegation in Azerbaijan Ilaha Huseynova informed ANS PRESS news agency that the meeting took place on April 29 in Baku. During the meeting the captives detained in Azerbaijan received information about their families. Messages containing information about them will be forwarded to the family members.
Last year, in the night of August 7-8, a soldier of the Armenian Armed Forces Hakob Injighulyan, who was lost in the Armenian-Azeri border-line because of the darkness, accidentally crossed the border of Azerbaijan and was captured by the locals. Besides, in Azerbaijan a family of 5 members, citizens of Armenia - Yeghishe, Ruzanna, Alfred, Gayane and Petros Gevorgyans, are being detained. They crossed the border near Nakhijevan.