Սերգեյ Լավրովը տեղաշարժ է տեսնում Հայաստանի ու Ադրբեջանի հարաբերություններում
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև հարաբերություններում առկա են լուրջ տեղաշարժեր: Դրա ապացույցը երկու երկրների նախագահների միջև Վիեննայում կայացած հանդիպումն է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Գոլոս Ռոսսիի»-ն, այս մասին ասուլիսի ժամանակ հայտարարել է Ռուսաստանի արտաքին գործերի նախարար Սերգեյ Լավրովը:
Ի պատասխան ներկա ադրբեջանցի լրագրողի այն հարցի, թե արդյոք լինելու են առաջարկներ Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման շուրջ, Լավրովը վստահություն է հայտնել, որ այս հարցում արվում է անհրաժեշտ ամեն բան:
Ռուսաստանի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը, լրագրողի այն հարցին, թե արդյոք նա տեղյակ է Հայաստանում ԼՂՀ դեսպանության առկայության մասին, տեղեկացներել է, որ նման տեղեկություն չունի:

Глава МИД РФ видит сдвиг в отношениях между Арменией и Азербайджаном
В отношениях между Арменией и Азербайджаном наличествуют серьезные продвижения. Доказательством этого является состоявшаяся в Вене встреча президентов двух стран. как сообщает Арменпресс со ссылкой на «Голос России», об этом 21 января на пресс-конференции сказал Сергей Лавров.
В ответ на вопрос азербайджанского журналиста о том, будут ли предложения по урегулированию нагорно-карабахского конфликта, Лавров выразил уверенность, что в этом направлении делается все необходимое.
Глава МИД РФ, отвечая на вопрос о том, знает ли он о наличии представительства Нагорно-Карабахской Республики наличия при посольстве Армении в России, сказал, что имеет такой информации.