Հաղթանակի հասա մրցակցի սխալների շնորհիվ. Լևոն Արոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանի կարծիքով` «Տատա Սթիլ»-ի հերթական տուրում իր տարած հաղթանակի հիմքում հիմնականում մրցակցի սխալներն էին:
«Այս պարտիայում կարևորը տեխնիկան չէր: Հաղթանակի հասա ոչ թե իմ հրաշալի խաղի շնորհիվ, այլ մրցակցի սխալների: Միայն հաջող օգտագործեցի իմ դիրքը: Առավելության հասա նաև ավելի մեծ ճնշում գործադրելու շնորհիվ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ասել է Արոնյանը:
Հինգ տուրից հետո մրցաշարի միանձնյա առաջատարը հայ շախմատիստն է: Արոնյանն ունի 4 միավոր, իսկ երկրորդ և երրորդ տեղերը զբաղեցրած Գիրին և Սոն` 3,5-ական:

YEREVAN, JANUARY 18, ARMENPRESS. According to the leader of the Armenian Men’s Chess Team Levon Aronian, the mistakes by his opponents were mainly the basis of his victory in the consecutive round of Tata Steel Tournament.
“Technique was not important in this game. I achieved victory not due to wonderful game, but due to the mistakes of my opponent. I just successfully used my position. I reached priority also due to practicing greater pressure,” Aronian said as reported by “Armenpress”.
The Armenian chess player is the leader after five rounds. Aronian has 4 points, Giri and So holding the 2nd and 3rd places each have 3, 5 points.