Կարևորը հաղթանակն էր. Լևոն Արոնյան
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շախմատի Հայաստանի տղամարդկանց հավաքականի առաջատար Լևոն Արոնյանը կարևոր է համարում «Տատա սթիլ»-ի երկրորդ տուրում տոնած հաղթանակը:
«Ինձ համար կարևորը հաղթանակն էր: Շատ ուրախ եմ, որ ինձ մոտ ստացվեց խաղը: Շատ կարևոր է, երբ տեսնում ես ճիշտ քայլ և կատարում ես այն, այլապես կարող ես փչացնել ամեն ինչ»,- «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` Արոնյանի խոսքերը մեջբերում է փառատոնի պաշտոնական կայքը:
Վեյկ ան Զեե քաղաքում ընթացող «Տատա սթիլ» մրցաշարի երկրորդ տուրում Լևոն Արոնյանն առավելության հասավ իտալացի Ֆաբիանու Կարուանայի նկատմամբ: Այժմ Արոնյանն իր ակտիվում ունի 1,5 միավոր:

Важна была победа: Левон Аронян
Ведущий шахматист мужской сборной Армении Левон Аронян считает важной победу, одержанную им во втором туре «Тата стиль».
«Это была важная для меня победа Я очень рад, что у меня получилась эта игра. Очень важно, когда видишь и делаешь правильный ход, в противном случае можно испортить все, - сообщает Арменпресс, ссылаясь на официальный сайт фестиваля, который приводит эти слова Ароняна.
Во втором туре турнира «Тата стиль», проходящем в Вейк-ан-Зее, Левон Аронян добился преимущества в поединке с итальянским шахматистом Фабиано Каруана. Сейчас в активе Левона Ароняна 1,5 очка.