Պարտքի պատճառով Բաքվում անջատել են Ադրբեջանի նախկին նախագահի առանձնատան գազը
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ադրբեջանի նախկին նախագահ Աբուլֆազ Էլչիբեյի ընտանիքի Բաքվի առանձնատան գազամատակարարումը անջատել են պարտքի պատճառով: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին haqqin.az լրատվական կայքին հայտնել է Էլչիբեյի դուստրը:
Նա ասել է, որ այսօր գազի հիմնարկի ծառայողները դադարեցրել են տան գազամատակարարումը` 700 մանաթ պարտք կուտակվելու պատճառով: «Պարտքի մարումը հետաձգելու մասին Ադրբեջանի երկրորդ նախագահի ընտանիքի խնդրանքն արհամարվել է Բաքվի Վորովսկի շրջանի գազի ծառայության աշխատակիցների կողմից, եւ արդյունքում նախկին նախագահի կինը, դուստրը եւ թոռնիկը ձմռան ցրտին մնացել են առանց ջեռուցման», -հայտնում է կայքը:

В квартире экс-президента Азербайджана за неуплату отключили газ
В частном доме, где проживает семья экс-президента Азербайджана Абульфаза Эльчибея, за неуплату отключен газ. Как передает Арменпресс со ссылкой на азербайджанский сайт haqqin.az, об этом сообщила его дочь.
Семья экс-президента - его супруга, дочь и внучка - проживают в пос. Расулзаде (пос. Воровского) по ул. Алиханова д.38 в Баку.
Служащие газовой конторы 20 декабря приостановили подачу газа в дом за неуплату. Оказалось, что семья Эльчибея задолжала за использование газа около 700 манат. Просьба его семьи об отсрочке не возымела действия на работников службы газа района, и в результате семья экс-президента в зимнее время осталась без тепла.