Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջիվան Գասպարյանի ծննդյան 85-րդ տարեդարձի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը հոկտեմբերի 12-ին հեռախոսազրույց է ունեցել ՀՀ ժողովրդական արտիստ, անվանի դուդուկահար և կոմպոզիտոր Ջիվան Գասպարյանի հետ՝ շնորհավորել նրան ծննդյան 85-րդ տարեդարձի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,Նախագահը նաև շնորհավորական ուղերձ է հղել Ջիվան Գասպարյանին.
«Սիրելի՛ Ջիվան,
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ ծննդյան 85-րդ տարեդարձի կապակցությամբ:
Հայ երաժշտական արվեստը Դուք հասցրիք նոր բարձունքների: Հատկապես Ձեր շնորհիվ հայկական ծիրանափողը նվաճեց համաշխարհային նոր բեմեր ու էկրաններ:
Սիրելի՛ Վարպետ,
Ուրախ եմ և հպարտ, որ բախտ եմ ունեցել վայելելու Ձեր բարձրարվեստ կատարումները: Մաղթում եմ Ձեզ առողջություն և ամենայն բարիք»:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил ДживанаГаспаряна с 85-летием
12 октября президент Армении Серж Саргсян имел телефонную беседу с Народным артистом Армении, непревзойденным матером исполнения на дудуке, композитором ДживаномГаспаряном, в ходе которой поздравил его с 85-летием.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе президента, Саргсян также направил Мастеру поздравительное послание, в котором, в частности, говорится:
«Дорогой Дживан,
От всей души поздравляю Вас с 85-летием. Вы подняли армянское музыкальное искусство на новую высоту. Во многом благодаря Вам армянский абрикосовый дудук завоевал новые мировые сцены и экраны.
Дорогой Маэстро,
Рад и горд, что имел честь насладиться Вашим непревзойденным исполнением. Желаю Вам здоровья и всех благ».