Կարեն Անդրեասյանը մանրամասներ կներկայացնի Հրաչյա Հարությունյանի գործի առնչությամբ
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը մանրամասներ կներկայացնի Հրաչյա Հարությունյանի գործի առնչությամբ Մոսկվա կատարած իր այցից: Այս մասին«Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՄԻՊ գրասենյակից` ի պատասխան հարցմանը` տեղեկություններ տրամադրել օմբուդսմենի այցի եւ Հրաչյա Հարությունյանի վիճակի մասին: «Հուլիսի 23-ին` ժամը 16:00-ին, Մարդու իրավունքների պաշտպանը հանդես կգա մամուլի ասուլիսով: Կարեն Անդրեասյանն ինքը մանրամասներ կներկայացնի Մոսկվա կատարած իր այցից` կապված Հրաչյա Հարությունյանի գործի հետ»,-ասացին գրասենյակից:
Անդրեասյանը կվերադառնա հուլիսի 23-ին` ժամը 04:45-ին: Գրասենյակում դեռևս տեղյակ չեն, թե ինչ հանդիպումներ է ունեցել Մարդու իրավուքների պաշտպանը:
Մարդու իրավունքների պաշտպան Կարեն Անդրեասյանը Հրաչյա Հարությունյանի գործով Մոսկվա է մեկնել հուլիսի 21-ին: Կարեն Անդրեասյանը գործը քննարկելու էր Հրաչյա Հարությունյանի փաստաբանների հետ: Այցի շրջանակներում նախատեսվում էր նաև հանդիպումներ խնդրի հետ առնչություն ունեցող մի շարք պաշտոնյանների, հայ համայնքի ներկայացուցիչների և այլ շահագրիգիռ անձանց հետ: Հրաչյա Հարությունյանը կալանավորվել էր Նոր Մոսկվայում հուլիսի 13-ին տեղի ունեցած ավտովթարում իր մասնակցության առնչությամբ: Ավտովթարի հետեւանքով 18 մարդ էր զոհվել, 30-ը վիրավորվել էին:

Омбудсмен Армении представит подробности по делу Грачья Арутюняна
Омбудсмен Армении Карен Андреасян представит подробности в связи со своим визитом в Москву по делу Грачья Арутюняна. Об этом сообщили Арменпресс в офисе омбудсмена Армении, в ответ на запрос о предоставлении информации о визите омбудсмена и ситуации Грачья Арутюняна.
«23 июля в 16:00 омбудсмен Армении выступит с пресс-конференцией. Карен Андреасян лично представит подробности своего визита в Москву по делу Грачья Арутюняна», - сообщили в офисе.
Андреасян вернется из Москвы в Ереван 23 июля в 04.45. В офисе омбудсмена еще не знают, какие встречи проводил он в столице России.
Напомним, что Карен Андреасян 21 июля отбыл в Москву по делу Грачья Арутюняна. Он должен был обсудить подробности дела с адвокатами. В рамках визита были предусмотрены встречи с рядом чиновников, связанных с этим дело, а также представителями армянской общины и другими заинтересованными лицами.
13 июля днем под Подольском, на территории "новой" Москвы, произошло ДТП. В результате столкновения рейсового автобуса и КАМАЗа погибли 18 человек, более 60 получили травмы. Обвиняемый в ДТПгражданин Армении Грачья Арутюнян быларестован на два месяца.