Մխիթարյանը Մոսկվայից կմեկնի Լոնդոն` «Լիվերպուլ»-ում բուժզննում անցնելու համար. ITAR-TASS
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի հավաքականի և Դոնեցկի «Շախտյոր»-ի կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանն այսօր Մոսկվայից կմեկնի Լոնդոն, իսկ այնտեղից` Լիվերպուլ, որտեղ բուժզննում կանցնի համանուն ակումբում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` այդ մասին «Իտառ-Տասս»-ին հայտնի է դարձել «Շախտյոր»-ում և Երևանի «Զվարթնոց» օդանավակայանում ունեցած իր աղբյուրներից:
Ըստ ռուսական լրատվամիջոցի` այսօրվա Երևան-Մոսկվա չվերթը, որով մեկնել է նաև Հենրիխ Մխիթարյանը, որոշ ուշացումներով կայացել է առավոտյան 8:27-ին, ինքնաթիռը Մոսկվայի «Դոմոդեդովո» օդանավակայանում վայրէջք է կատարել ժամը 11-ին:
Նշվում է, որ մերսիսայդյան ակումբը հայ կիսապաշտպանի հետ պայմանագիր կնքելու մասին պաշտոնապես կհայտարարի առաջիկա 2-3 օրերի ընթացքում: Գործարքը կարժենա 22 մլն ֆունտ ստերլինգ:
Նախորդ մրցաշրջանում Մխիթարյանը «շախտյոր»-ի կազմում դարձել է Ուկրաինայի չեմպիոն, գավաթակիր, լավագույն ռմբարկու` սահմանելով ռմբարկուական նոր ռեկորդ: Ընդհանուր առմամբ` 29 խաղում հայազգի ֆուտբոլիստը դարձել է 25 գոլի հեղինակ:

Mkhitaryan will leave for London from Moscow to pass medical examination in “Liverpool”: ITAR-TASS
YEREVAN, JUNE 20, ARMENPRESS: Midfielder of Armenian national football team and “Shakhtar” Donetsk Henrikh Mkhitaryan today will leave for London from Moscow and after fro Liverpool where he will pass medical examination. “Armenpress” reports that about this “Itar Tass” knew from its resources from “Shakhtar” and “Zvartnots” airport.
According to Russian media today’s Yerevan-Moscow flight took place with some delays at 08:27 o’clock and plane landed in Moscow at 11:00 o’clock.
It is mentioned that English club will announce about signing the contract with Armenian player during coming 2-3 days. The transfer will cost 22 million pounds.
In the previous season Mkhitaryan became the top scorer of Ukrainian championship with 25 goals simultaneously becoming author of the new record. He scored 25 goals in 29 matches.