Սերժ Սարգսյանը հաղթում է Exit-poll-ի արդյունքներով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի եւ The Gallup Organization-ի կողմից փետրվարի 18-ին ողջ հանրապետության տարածքում անցկացված exit-poll-ի արդյունքում ամենաշատ ձայները հավաքել է ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ ստանալով հարցվածների 58 տոկոսի քվեն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` exit-poll-ը անցկացվել է Երեւանի 32 և Հայաստանի մարզերի 122 ընտրատեղամասերում՝ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության պատվերով:
Ներկայացնում ենք Exit-poll-ի թեկնածուների ստացած ձայները՝ ըստ քվեաթերթիկում եղած հաջորդականության:
Հրանտ Բագրատյան - 3 տոկոս
Պարույր Հայրիկյան - 3 տոկոս
Րաֆֆի Հովհաննիսյան - 32 տոկոս
Անդրիաս Ղուկասյան - 1 տոկոս
Արման Մելիքյան - 1 տոկոս
Սերժ Սարգսյան - 58 տոկոս
Վարդան Սեդրակյան - 1 տոկոս
Փետրվարի 18-ին Հայաստանում անցկացվեց Հայաստանի պատմության մեջ 6-րդ նախագահական ընտրության քվեարկությունը: Քվեարկությունը սկսվել էր ժամը 08:00-ին եւ ավարտվեց 20:00-ին: Քվեարկությունն անցկացնելու նպատակով 41 ընտրատարածքներում ձեւավորվել էր 1988 ընտրատեղամաս: Նախագահական ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը տեղի կունենա 2013-ի փետրվարի 25-ին: Ընտրություններին դիտորդական առաքելություն էին իրականացնում միջազգային 12 կազմակերպության 632, եւ տեղական 26 կազմակերպության 6251 դիտորդներ:

Серж Саргсян побеждает по результатам еxit-poll-а
Армянская социологическая ассоциация и The Gallup Organization 18 февраля по всей территории Республики Армения провели exit-poll, по результатам которого большинство голосов набрал действующий президент Армении Серж Саргсян, набрав 58 процентов голосов опрошенных.
Как сообщает Арменпресс, еxit-poll проводится в 32 избирательных участках Еревана и 122 избирательных участках областей Армении поинициативе телеканала Armnews.
Представляем количество голосов по результатам Exit-poll-а, набранными кандидатами в президенты (порядок кандидатов совпадает с порядком в избирательном бюллетене):
Багратян Грант – 3 %;
Айрикян Паруйр – 3 %;
Ованнисян Раффи – 32 %;
Гукасян Андриас – 1 %;
Меликян Арман – 1 %;
Саргсян Серж – 58 %;
Седракян Вардан – 1%.
Граждане Армении уже в 6-ой раз выбрали президента страны.
Голосование началось в 8:00 и завершилось в 20:00. Подведение результатов выборов состоится 25 февраля 2013 года.
В 41 избирательном округе действует 1988 избирательных участков.
За выборами наблюдали местные и международные общественные организации. Наблюдательскую миссию осуществляют 632 представителя 12 международных и 6251 наблюдатель от 26 местных организаций.