Սերժ Սարգսյանը հաղթում է Exit-poll-ի արդյունքներով
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայկական սոցիոլոգիական ասոցիացիայի եւ The Gallup Organization-ի կողմից փետրվարի 18-ին ողջ հանրապետության տարածքում անցկացված exit-poll-ի արդյունքում ամենաշատ ձայները հավաքել է ՀՀ գործող նախագահ Սերժ Սարգսյանը՝ ստանալով հարցվածների 58 տոկոսի քվեն: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` exit-poll-ը անցկացվել է Երեւանի 32 և Հայաստանի մարզերի 122 ընտրատեղամասերում՝ «Արմնյուզ» հեռուստաընկերության պատվերով:
Ներկայացնում ենք Exit-poll-ի թեկնածուների ստացած ձայները՝ ըստ քվեաթերթիկում եղած հաջորդականության:
Հրանտ Բագրատյան - 3 տոկոս
Պարույր Հայրիկյան - 3 տոկոս
Րաֆֆի Հովհաննիսյան - 32 տոկոս
Անդրիաս Ղուկասյան - 1 տոկոս
Արման Մելիքյան - 1 տոկոս
Սերժ Սարգսյան - 58 տոկոս
Վարդան Սեդրակյան - 1 տոկոս
Փետրվարի 18-ին Հայաստանում անցկացվեց Հայաստանի պատմության մեջ 6-րդ նախագահական ընտրության քվեարկությունը: Քվեարկությունը սկսվել էր ժամը 08:00-ին եւ ավարտվեց 20:00-ին: Քվեարկությունն անցկացնելու նպատակով 41 ընտրատարածքներում ձեւավորվել էր 1988 ընտրատեղամաս: Նախագահական ընտրությունների արդյունքների ամփոփումը տեղի կունենա 2013-ի փետրվարի 25-ին: Ընտրություններին դիտորդական առաքելություն էին իրականացնում միջազգային 12 կազմակերպության 632, եւ տեղական 26 կազմակերպության 6251 դիտորդներ:

Serzh Sargsyan is winning due to exit-poll results
YEREVAN, FEBRUARY 18, ARMENPRESS. In accordance with the results of exit-poll held by the Armenian Sociological Association and The Gallup Organization throughout the entire Republic on February 18, Armenia’s incumbent president Serzh Sargsyan received the majority of the votes. 58 percent of the respondents voted on his behalf. The exit-poll was held on the order of “ArmNews” TV company in 32 and 122 precincts of Yerevan and Armenian regions respectively.
“Armenpress” introduces the results of the Exit-poll in the alphabetical order, as it is represented in the ballots.
Hrant Bagratyan – 3%
Paruyr Hayrikyan – 3%
Raffi Hovhannisian –32%
Andrias Ghukasyan –1%
Arman Melikyan – 1%
Serzh Sargsyan – 58%
Vardan Sedrakyan – 1%
This is already the sixth time the Armenian citizens participate in presidential elections. 1988 polling stations of 41 electoral districts are open by 08:00. The total number of the voters included in the voters' register of the Republic of Armenia is 2.505.980. There are seven contenders running for president in the Republic of Armenia. The votes will be over at 20:00. The results of the presidential elections will be summed up on February 25, 2013.