Compass band-ը «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ում հաղթելու համար խոստանում է շատ աշխատել
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Մանկական Եվրատեսիլ 2012» միջազգային հեռուստատեսային մրցույթում Հայաստանը կներկայացնի Compass band խումբը: Հինգ տղաներից կազմված խումբը մեր երկիրը կներկայացնի Ամստերդամում դեկտեմբերի 1-ին կայանալիք մրցույթում: Սեպտեմբերի 30-ին տեղի ունեցած հայաստանյան եզրափակիչ փուլի ընթացքում ժյուրիի եւ sms քվերկության արդյունքում հաղթած երաժշտական խմբի համար հաղթանակն իսկական անակնկալ էր: «Եզրափակիչում հաղթանակը խմբի համար անսպասելի էր»,-«Արմենպրես»-ի թղթակցի հետ զրույցում ասաց խմբի պրոդյուսեր Զառա Պետրոսյանը:
Պրոդյուսերը չի սիրում կանխատեսումներ անել եւ միայն մեկ բան է ընդգծում, որ պետք է աշխատել եւ շատ աշխատել: Compass band-ի ստեղծման գաղափարը հենց Զառա Պետրոսյանինն է: «Տղաները կենդանի կոլեկտիվ են, ովքեր սիրում են եւ կատարում են լավ երաժշտություն»,-խմբին է բնութագրում պրոդյուսերը:Արամը, Դավիթը, Աբրահամը եւ Արշավիրը սովորում են Երեւանի Չեխովի անվան թիվ 55 դպրոցում: Խմբի ամենակրտսեր անդամը տասը տարեկան Միկան է:«Մեզ համար կարեւորն այն է, որն մենք խումբ ենք, իսկապես չէինք սպասում, որ կհաղթենք եզրափակիչում»,- ասաց խմբի կիթառահար Դավիթ Պարոնիկյանը:
«Երգը նվիրում ենք բոլոր աղջիկներին, թող իրենք միշտ ժպտան», -նշեց սոլո կիթառահար Արամ Ծատուրյանը` կես կատակ կես լուրջ հավելելով, որ եթե չլիներ իրենց դասարանի աղջիկների սատարումը, իրենք եզրափակիչում չէին հաղթի: Նա նաեւ հավելեց, որ իրենց համար «Մանկական Եվրատեսիլ 2012»-ին մասնակցելը մեծ պատասխանատվություն է եւ իրենք ջանք չեն խնայի Հայաստանը լավ ներկայացնելու համար:
«Հաղթող խմբի տեսահոլովակը youtube-ում ամենադիտվածների շարքում էր, իսկ եթե շատ են դիտում` ուրեմն հետաքրքրությունը մեծ է»,- ասաց «Եվրատեսիլ» նախագծի պատասխանատու Գոհար Գասպարյանը: Նրա խոսքով` Հանրային հեռուստաընկերությունը եւ Compass band-իպրոդյուսերական խումբը միասին կիրականացնեն մրցույթի նախապատրաստական աշխատանքները:
2011 թվականի նոյեմբերի 24-ին հիմնադրված Compass band-ը մրցույթում կկատարի Sweetie Baby երգը, որը բոլոր աղջիկներին ժպտալու կոչ է, քանի որ իրենք պատրաստ են անել ամեն ինչ այդ ժպիտներն աղջիկներին պարգեւելու համար:
Խումբը իր մեկամյա գործունեության ընթացքում հանդես է եկել բազմաթիվ համերգներով, խմբի անդամները լսում եւ նվագում են ռոքային երաժշտություն: Նախընտրում են լսել Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple, The Beatles:

Victory of Compass Band in Junior Eurovision 2012 Armenian finals was unexpected for the group
YEREVAN, OCTOBER 1, ARMENPRESS: At the Junior Eurovision 2012 International Song Contest Armenia will be presented by Compass Band. The group of 5 boys will present our country in the Song Contest in Amsterdam on December 1. The victory of the musical group in the Armenian finals by the results of the jury and SMS voting on September 30 was a real surprise for the boys. "The victory of the group in the finals was unexpected for the group", - was reported to Armenpress by the Team Producer Zara Petrosyan.
The Producer does not like making forecasts and states only one thing, that they should work and work hard. The establishment of the Compass band is the idea of Zara Petrosyan. "The boys are a real group, who like and play good music", - said the Producer. Aram, David, Abraham and Arshavir attend the Yerevan Secondary school N55 named after Chekhov. The youngest member of the group is 10-year-old Mika.
"It is very important for us that we are a team and we really did not expect to win in the finals", - said the guitarist of the group David Paronikyan.
"We dedicate the song to all the girls, so that they always smile", - stated the solo guitarist Aram Tsaturyan, adding half joke half serious that if there was not the support of their classmate girls, they would not have won in the finals. He said as well that the participation in the Junior Eurovision 2012 International Song Contest was a great responsibility for them and they would not spare efforts to present Armenia in the best way possible.
"The video of the group was one of the most viewed in youtube and that means that the interest towards it is big", - said the Eurovision Responsible Gohar Gasparyan. According to her, the Public Television and the Producer group of Compass band will carry out the necessary preparation works for the Contest.
Established on November 24 2011, Compass Band will perform Sweetie Baby song at the Contest, which is an appeal to all the girls to smile, as the boys are ready to do their best to make the girls smile. During its one-year activities the Compass Band performed numerous concerts. The members of the group listen to and play rock music. They prefer Led Zeppelin, Pink Floyd, Deep Purple and The Beatles.