Աշխատանքից ազատվելուց հետո բրիտանացի երեք նախարարներ արտասվել են վարչապետի աչքի առաջ
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծ Բրիտանիայի երեք նախարարներ սկսել են լաց լինել կառավարության փակ նիստի ժամանակ, որտեղ վարչապետ Դեւիդ Քեմերոնը հայտարարել Է նրանց ազատման մասին, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով տեղական Sun թերթի սեպտեմբերի 6-ի տեղեկատվությանը:
Միջադեպը տեղի Է ունեցել լույս երկուշաբթի գիշերը, երբ Մեծ Բրիտանիայի նախարարների կաբինետի ղեկավարը վերադասավորումներ Է կատարել երկրի կառավարության կազմում, որոնք ամենաընդգրկունն են եղել դրա կազմավորման պահից ի վեր, բայց չեն վերաբերել հանգուցային քաղաքական գործիչներին:
Ինչպես գրում Է Sun-ը, վկայակոչելով անանուն մի աղբյուր, որը ներկա Է եղել նիստին, ազատման մասին լուրը լսելուց հետո արցունքներ են հոսել Ուելսի գործերի նախարար Շարոն Գիլանի այտերով: Բացի այդ, իրեն չի կարողացել զսպել եւ սկսել Է լաց լինել շրջակա միջավայրի հարցերի այժմ արդեն նախկին նախարար Կարոլին Սփիլմանը: Արտասվել Է եւս մեկ նախկին նախարար, սակայն թերթը նրա անունը չի նշում:
Հրատարակության զրուցակցի խոսքով՝ Քեմերոնի համար անակնկալ Է դարձել իր ենթակաների նման հուզական արձագանքը, եւ նա զրուցակիցներից մեկին հայտարարել Է. «Իմ թիմակիցները խելքները թռցրել են»:

После увольнения 3 британских министра заплакали на глазах у премьера
Трое министров Великобритании расплакались во время закрытого заседания правительства, на котором премьер-министр Дэвид Кэмерон объявил об их увольнении.Как сообщает Арменпресс со ссылкой на РИА Новости,об этомпишет в четверг местная газета Sun.
Инцидент произошел в ночь на понедельник, когда глава британского кабинета министров произвел перестановки в правительстве страны, которые стали самыми крупными со времен его формирования, однако не затронули ключевых политиков.
Как пишет Sun со ссылкой на анонимный источник, присутствовавший на заседании, после известия об увольнении потекли слезы по щекам министра по делам Уэльса Шарона Гиллана. Кроме того, не смогла сдержаться и расплакалась теперь уже бывший министр по вопросам окружающей среды Кэролин Спилман (Caroline Spelman). Заплакал и еще один бывший министр, однако газета не называет его имени.
По словам собеседника Sun, сам Кэмерон не ожидал такой эмоциональной реакции своих подчиненных, и заявил одному из собеседников: "Моя команда сошла с ума!"